DO GÓRY

Inkubator w Czadrowie


     
    Udostępnij

Prawie milion złotych będzie kosztowało przystosowanie budynku świetlicy wiejskiej w Czadrowie na potrzeby działania tzw. inkubatora przedsiębiorczości. Gmina postanowiła założyć u siebie pionierską w powiecie instytucję. Właśnie został wyłoniony wykonawca robót.

Projekt zakłada przebudowę części pomieszczeń na parterze i piętrze dawnej szkoły. Obecnie użytkowana jest tylko część obiektu. Działa tam świetlica wiejska. Wyższa kondygnacja będzie przeznaczona na cele szkoleniowe i doradcze wsparcie biznesu. W ramach rozbudowy planuje się m.in. zamontowanie windy umożliwiającej dostęp osobom niepełnosprawnym. Zmieni się też sposób ogrzewania.
– Przewidujemy kompleksową termomodernizację ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i wymianę kotła stałopalnego na ekologiczny system ogrzewania oparty na gazie sieciowym – wyjaśnia Arkadiusz Wierciński z urzędu gminy.
Zmieni się też otoczenie budynku. Powstanie parking. Inwestycja obejmuje też zakup mebli i wyposażenia.

Więcej w RTI
RG

Czytaj również

#reklama
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend: 13-15 kwietnia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Na co do kina? (13 –19 kwietnia)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Krzeszowie i Kowarach.
#KULTURA
0
Powrót po dwóch latach
Kamiennogórska załoga - Piotr Hatlaś wraz z pilotem Michałem Paździurem po 2 latach przerwy powróciła do ścigania. Załoga wystartowała w Rajdowym Pucharze Ziemi Zachodniej 2018 - Radkowskim Trakcie. Niestety załoga zakończyła start na 8-oesie.
#SPORT
0
Dwa rodzynki
W niedzielę, 8 kwietnia we Wrocławiu rozegrano 2. H2O Półmaraton. Udział w nim wzięło dwóch zawodników z Kamiennej Góry i Chełmska Śląskiego – Daniel Wójcik i Piotr Lewandowski.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama