DO GÓRY

Groźny słup


     
    Udostępnij

Mieszkaniec Marciszowa ostrzega przed niebezpiecznym słupem oświetleniowym przy głównej ulicy we wsi. – Został postawiony na samym zakręcie, wciąż walą w niego ciężarówki – mówi Marian Gmyr (na zdjęciu). – W końcu albo runie na mój dom, albo zabije kogoś na drodze.

82-letni Marian Gmyr twierdzi, że od lat prosi w urzędzie gminy, by lampę przestawić w inne, bezpieczne miejsce. Około 10 lat temu stanęła na zakręcie przy ulicy Głównej, tuż przy posesji nr 34, gdzie mieszka starszy pan.
– Kierowcy jeżdżą tędy jak szaleni, wciąż w ten słup walą autami – mówi nasz Czytelnik. – Za chwilę on runie. W tej chwili trzyma się już tylko na zbrojeniu, a beton kruszy się w ręku.
Mężczyzna boi się, że uszkodzona konstrukcja przewróci się na jego dom, albo – co gorsza – na przejeżdżające ulicą auta. Wtedy tragedia gotowa. Zgłaszał problem w gminie. Jak podkreśla, od co najmniej 3 lat. Twierdzi, że pomocy się nie doczekał.

Więcej o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Trzy medale
W ostatnią niedzielę w hali Sportowo- Widowiskowej KOSiR w Kobierzycach odbył się turniej Upowszechniania Piłki Siatkowej na Dolnym Śląsku dziewcząt.
#SPORT
0
Kondratowicz w pierwszej dziesiątce
W ostatni dzień weekendu odbył się VII Legnica Półmaraton - XXXI Bieg Lwa Legnickiego. Pierwszy na linii mety pojawił się 35-letni Adam Putyra. Wysoką 9. lokatę zajął Łukasz Kondratowicz (na zdjęciu) z Kamiennej Góry.
#SPORT
0
Zalew do pływania?
Jeszcze nie teraz. Ale za dwa – trzy lata. Takie deklaracje padły z ust przedstawicieli firmy, która na zamówienie urzędu miasta w Kamiennej Górze zajmuje się rekultywacją zbiornika. Założenie to tyczy się jakości samej wody. Do tego zarządca obiektu musi jeszcze dopilnować wszystkich innych wymogów.
#AKTUALNOŚCI
10
Kto strzelał w Lubawce?
– Te pociski mogły kogoś zabić – mówi Krzysztof Borkowski, mieszkaniec Lubawki. Pod koniec września usłyszał strzały, które ktoś oddał ze skraju lasu w kierunku zabudowań i uczęszczanej drogi. Najpewniej byli to kłusownicy, którzy zaczaili się na sarny w trawie. Mężczyzna twierdzi, że policja zbagatelizowała sprawę. Po naszej interwencji wyjaśnienie obiecał związek łowiecki, na terenie którego doszło do incydentu.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Kierowca
2018-10-15 14:53
Jest to miejsce gdzie ten słup nie powinien w ogóle stac. Jadąc zestawem trzeba trzymać się blisko środka jezdni albo i czasem zjechać troszke na przeciwny pas zeby naczepa go nie zahaczyla. W momencie gdy na zakręcie spotykają się dwie ciezarowki to wyjscia jest jedno albo pourywaja sobie lusterka albo jedna z nich zahaczy plandeka....
nikt
2018-10-14 08:36
O tym należy zgłosić do Tauronu [elektrowni] lub zarządcy drogi. To nie jest sprawa czysto gminna.
Jajajajaj
2018-10-12 12:18
Jaki wójt takie załatwienie sprawy! Czas na zmiany w Marciszowie !!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama