DO GÓRY
#reklama

Groził nożem, zabrał kasę


     
    Udostępnij

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który jest podejrzany o rozbój. Zaatakował i okradł 39-latka w jego mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło w Kamiennej Górze. W mieszkaniu należącym do 38-latka pojawił się jego 39-letni znajomy. Razem spożywali alkohol. Po imprezie właściciel mieszkania zasnął. Jego kompan wykorzystał tę sytuację i postanowił zająć się saszetką przypiętą do paska spodni kolegi. Chciał ją odciąć nożem, kiedy gospodarz obudził się. Wtedy 39-latek zaczął bić go pięściami po twarzy, aż w końcu przyłożył mu nóż do szyi i zabrał saszetkę z pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi. Następnie napastnik wyszedł z mieszkania.
Mundurowi prędko wpadli na jego ślad. Zatrzymali go i przedstawili zarzuty. Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie 39-latka tymczasowego aresztu. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i odbywał kary pozbawienia wolności.
PG

Czytaj również

#reklama
Segreguj albo płać
Już dziś wiadomo, że mieszkańcy gminy wiejskiej Kamienna Góra od nowego roku będą segregować odpadki na zupełnie nowych zasadach. Ci, którzy się na to nie zdecydują, zapłacą zdecydowanie więcej niż dotychczas. – Mieliśmy jedną z najtańszych stawek w regionie, a to nie motywowało do ekologicznego postępowania z odpadkami – mówi wójt Patryk Straus (na zdjęciu). Mieszkańców miasta również najprawdopodobniej czeka wzrost opłat.
#AKTUALNOŚCI
8
Pani z gwizdkiem (Święta z RTI)
Kamiennogórzanka Magdalena Rzepka (na zdjęciu) swoją przygodę z sędziowaniem siatkówki zaczęła w 2008 roku. W CV ma spotkania MŚ w 2014 roku. Od sezonu 2013/14 jest sekretarzem Wydziału Gier i Dyscypliny Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.
#AKTUALNOŚCI
0
Dodatkowy przejazd?
Nasi czujni Czytelnicy poinformowali nas o kolejnych pracach przy torowisku w Kamiennej Górze. Tym razem ekipa tam pracująca zaczęła na początku grudnia budować... przejazd kolejowy.
#AKTUALNOŚCI
2
Ksiądz, który dźwiga (Święta z RTI)
Z Krzysztofem Faronem, księdzem, który od 12 lat podnosi ciężary, rozmawia Paweł Wyszowski.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama