DO GÓRY
#reklama

Goście z północy


     
    Udostępnij

W kamiennogórskim LO goszczą uczniowie z norweskiego Bergen. Szkoła uczestniczy w projekcie unijnym Erasmus.

Placówka z Kamiennej Góry współpracuje w ramach projektu ze szkołami w Norwegii i we Włoszech. Uczniowie z naszej szkoły byli już w marcu na wyjeździe u południowych partnerów. Od 15 kwietnia są u nas za to goście ze Skandynawii. Taki wybór krajów nie jest przypadkowy. Co ciekawe współpracę wyznaczyły... wydarzenia sprzed tysięcy lat. Chodzi o zlodowacenia, które ukształtowały przyrodę i klimat na terenie Skandynawii, Sudetów oraz Alp. W ramach współpracy szkół odbywają się wymiany uczniów oraz nauczycieli. Oprócz integracji i poznawania nowych krajów Erasmus+ KA2 ma też inny ważny cel.
– Chodzi o podnoszenie kompetencji językowych naszych uczniów – mówi Elżbieta Jaszek, nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz koordynatorka programu w Kamiennej Górze.
Delegacja z Norwegii gościć będzie u nas do piątku 20 kwietnia.
Jesienią odwiedzą nas Włosi. Z kolei uczniowie z Kamiennej Góry na północ pojadą wiosną przyszłego roku.
red.

Czytaj również

#reklama
Ekshumacje w Kamiennej Górze?
W związku z pracami, jakie prowadzi w sprawie obozu zagłady Gross-Rosen Instytut Pamięci Narodowej, pojawiły się głosy, że w Kamiennej Górze mogą się odbyć ekshumacje.
#AKTUALNOŚCI
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
W niedzielę, 15 kwietnia zostanie rozegrana 17. kolejka jeleniogórskiej klasy B. Lider Pub Gol Jelenia Góra przyjedzie do Janiszowa na pojedynek z Sezalem 2. W pozostałych potyczkach faworytami wydają się być: Orły, Pogoń, Dragon, Bóbr i Husaria. Kibice z Grząd ostrzą sobie zęby na derbową potyczkę ze Skalnikiem Czarny Bór.
#SPORT
0
Kondratowicz pokazał plecy (galeria)
Dzisiaj, 14 kwietnia już od rana na stadionie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze zbierali się biegacze i zawodnicy nornic walking, którzy wystartowali w 7. Biegu – Zdobywca Góry Parkowej o IV mistrzostwach Kamiennej Góry w nornic walking. Bieg długości 11 km wygrał kamiennogórzanin - Łukasz Kondratowicz.
#SPORT
0
Trzy rundy Kalicińskiego (z ostatniej chwili)
Przed chwilą swój pojedynek na 43. Gali KSW we Wrocławiu -14 kwietnia - zakończył Maciej Kaliciński (na zdjęciu), zawodnik Contendera Kamienna Góra.
#SPORT
3

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.



#reklama
#reklama
#reklama
#reklama