DO GÓRY
#reklama

Gmina też dopłaci do pieca


     
    Udostępnij

Niedawno informowaliśmy o akcji kamiennogórskiego ratusza w sprawie dofinansowań do wymiany instalacji grzewczych. Podobny projekt w walce ze smogiem rozpoczyna też gmina wiejska.

Gminy Kamienna Góra i WFOŚiGW we Wrocławiu realizują zadanie w ramach programu ograniczania niskiej emisji. Dotacja powinna zainteresować tych mieszkańców terenów wiejskich, którzy chcą zmienić system z ogrzewania opartego na paliwie stałym (węgiel, koks) na bardziej ekologiczny.
– Dofinansowanie będzie przydzielane w wysokości do 50 proc. wartości poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowanych zadania – informuje wójt Patryk Straus.
Dotyczy to jednak maksymalnej wysokości takich wydatków do odpowiednich wartości. W przypadku domu jednorodzinnego to 10 tys. zł, a dla mieszkania w budynku wielorodzinnym do 7 tys. zł. W przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit kosztów kwalifikowanych dla instalacji będzie określony w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej samorządu. Dodatkowo w najbliższym czasie odbędą się spotkania promujące program. W czwartek 7 grudnia o godz. 17.00 w CBK w Krzeszowie, a w piątek 8 grudnia o godz. 17.00 w CBK w Pisarzowicach.
Red. /foto: wolne media (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Ile wydasz w tym roku na prezenty świąteczne? (#sonda)
Już z tydzień mikołajki, a za trzy tygodnie Święta Bożego Narodzenia. Grudzień to co roku przyjemności związane z rodzinną świąteczną atmosferą, ale także spore wydatki.
#RÓŻNE
0
Repertuar teatralny - grudzień 2017 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
Kamienna Góra szykuje się na święta (galeria)
Trwa montaż ozdób świątecznych.
#AKTUALNOŚCI
1
Dyżury radnych - grudzień 2017 r.
Radni czekają na mieszkańców.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama