DO GÓRY

Gmina stawia wieżę


     
    Udostępnij

Przez lata chciał jej Marciszów, a okazuje się, że powstanie na terenie gminy wiejskiej Kamienna Góra. Chodzi o wieżę widokową na Wielkiej Kopie. Plany jej odbudowy zmieniły się, co paradoksalnie może oznaczać przyspieszenie prac.

Okazuje się, że działka, na której ma stanąć budowla, leży w granicach gminy Kamienna Góra.


Już kilka lat temu informowaliśmy na naszych łamach o planach samorządu w Marciszowie, nadleśnictwa i zarządu Rudawskiego Parku Krajobrazowego dotyczących budowy wieży na Wielkiej Kopie. Drewniana konstrukcja stała tam jeszcze po II wojnie. Wznieśli ją jako punkt widokowy Niemcy. Niestety nie uchowała się do naszych czasów. Podobnie jak inne na terenie całego powiatu. 26 listopada samorządowcy z Marciszowa, Kamiennej Góry oraz leśnicy i administratorzy parku wrócili do rozmów o odbudowie.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze RTI.


 


RG
Foto: Wieża na Wielkiej Kopie zdjęcie archiwalne  

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Bez prądu (9 XII)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Będzie lodowisko?
Podczas ostatniej sesji rady miasta Lubawka burmistrz Ewa Kocemba poinformowała, że szuka firmy, która mogłaby zorganizować w mieście lodowisko.
#AKTUALNOŚCI
5
Otworzą podziemia Książa
Rynek podziemnych tras turystycznych w regionie gęstnieje. Po zapowiedzi otwarcia Wrót Czasu w Jeleniej Górze, do miast z podziemnymi trasami dołączy w przyszłym roku Wałbrzych.  
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama