DO GÓRY
#reklama

Gdzie powstanie łącznik?


     
    Udostępnij

Kamienna Góra chce nowej drogi do Wałbrzycha.

Samorządowcy z powiatu walczą o połączenie S3 z Trasą Sudecką w okolicach Kamiennej Góry. Konkretnie w Ptaszkowie, gdzie ma się znajdować jeden z dwóch kamiennogórskich węzłów eskpresówki. Będzie to szczególnie istotna trasa łącząca S3 z sercem aglomeracji, Wałbrzychem. Pismo w tej sprawie zostało już skierowane do Instytutu Rozwoju Terytorialnego.
To pokłosie konferencji, do której doszło pod koniec marca w Szczawnie-Zdroju. Wówczas oficjalnie przedstawiono koncepcje połączenia Wałbrzycha ze zbliżającą się do granicy drogą S3. Nie brakło wtedy pomysłów, które omijają region kamiennogórski. Samorządowcy z powiatu postanowili wspólnie lobbować za wariantem korzystnym dla nas. Pismo w sprawie łącznika przesłali do Wrocławia 18 kwietnia. Podpisali się pod nim wszyscy burmistrzowie i wójtowie oraz starosta powiatu kamiennogórskiego. Adresatem pisma jest Instytut Rozwoju Terytorialnego, który ma się zająć technicznym opracowaniem koncepcji przyszłego połączenia. Ostateczne rozwiązanie wybierze zarząd Województwa Dolnośląskiego, rekomendując je do realizacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej w RTI - już w kioskach!
Red.

Czytaj również

#reklama
Remonty, turnieje i nie tylko - dzieje się na zamkach w regionie!
Dolny Śląsk, a szczególnie południe województwa to zagłębie zamków i pałaców. Przed wiekami tętniły życiem (i tym dworskim i wojennym, ale i naukowym!), potem było nieco gorzej. Teraz znów wracają do łask. W tym roku dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy w naszych twierdzach. Garść wieści z Grodna, Książa, Świn, Niestytna, Cisów oraz Lenna.
#KULTURA
2
Zaproszenie do rady
Do 30 maja trwa nabór kandydatów na członków powiatowej rady pożytku publicznego. Chodzi o wybór 3 przedstawicieli organizacji społecznych typu NGO.
#RÓŻNE
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI – maj 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Jest przetarg na skatepark
Ratusz w Kamiennej Górze ogłosił przetarg na budowę atrakcji rekreacyjnej.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama