DO GÓRY
#reklama

Fortuna na DPS-y


     
    Udostępnij

Tylko w poprzednim roku miasto wydało blisko 1 mln zł na utrzymanie osób starszych w domach pomocy społecznej. – Liczba seniorów, których umieszczamy w tych domach, systematycznie rośnie – mówi Beata Wrzesińska (na zdjęciu), dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze. – Być może warto zastanowić się nad utworzeniem takiego DPS w naszym mieście.

Skończyły się rodziny wielopokoleniowe, w których starsze schorowane osoby mogły liczyć na pomoc i opiekę swoich najbliższych. Dziś pod jednym dachem rzadko kiedy mieszkają dziadkowie, rodzice i dzieci. Najstarszym pokoleniem zwyczajnie nie ma się kto zająć.

Więcej o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Kiedy otworzą?
W styczniu młodych kamiennogórzan zachwyciła informacja o planach otwarcia zamiejscowego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
#AKTUALNOŚCI
0
Burmistrz ze Stanów (#HistoriazRTI)
Znani Związani z Ziemią Kamiennogórską - Ben Raue.
#RÓŻNE
0
Krowy na gigancie
Trwają poszukiwania krów z jednego z gospodarstw w Gorzeszowie. Na początku kwietnia 12 sztuk pasących się na łące najprawdopodobniej spłoszył wilk. Krowy uciekły i do rolników nie chcą wrócić. Na widok ludzi płoszą się i uciekają w las. Jedna z jałówek wybrała inny kierunek. W niedzielę zapuściła się... do centrum Kamiennej Góry.
#AKTUALNOŚCI
1
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy O
W Wielką Sobotę zostanie rozegrana 20. kolejka jeleniogórskiej klasy okręgowej. Najwięcej emocji powinno być w Świerzawie, gdzie miejscowa Pogoń (4. lokata: 36 „oczek”) podejmie lidera – Stellę Lubomierz (41 pkt).
#SPORT
1

Komentarze

Ewa
2017-04-18 10:39
Co ma piernik do wiatraka? A burmistrz do tego, że rodzina nie chce zająć się starszymi? To problem ogólnopolski, nie lokalny. Państwo jest kompletnie nie przygotowane na taką sytuację, o takiej skali!!!
mieszkaniec z Angli
2017-04-17 16:57
i tak juz bedzie jezeli młodych nie zatrzymamy w tym miescie , a tu potrzeba dobrego, zaradnego , burmistrza który ma pomysł i chęci do rozwoju tego miasteczka

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama