DO GÓRY
#reklama

Fortuna na CK?


     
    Udostępnij

Ile może jeszcze kosztować sfinalizowanie remontu kamiennogórskiego centrum kultury? Jedyny wykonawca, który złożył ofertę, zaproponował cenę 22 477 000 zł! Miasto już zapłaciło poprzedniej firmie kilka milionów złotych.

To już kolejny odcinek w serialu remontowym dotyczącym CK. Od początku inwestycję prześladuje pech. Po tym, jak nie udała się seria przetargów na przełomie 2016 i 2017 roku, miasto wreszcie wyłoniło przed rokiem konsorcjum z ofertą opiewająca na 10,5 mln zł. Robota ruszyła, czego dowodem jest oczyszczona elewacja. Niestety współpraca z firmami została przerwana. Poszło o stropy w CK, które nie nadawały się do dalszych prac. Specyfikacja robót nie obejmowała ich wzmocnienia. Przetarg na to zadanie został również unieważniony. W maju bieżącego roku, już po zerwaniu umowy z poprzednim wykonawcą, miasto ogłosiło kolejny przetarg na remont obiektu. Zgłosiła się jedna firma. Lokalne przedsiębiorstwo za dokończenie robót zażądało 22 477 000 zł. Urząd odrzucił taką propozycję. W uzasadnieniu czytamy, że „zaproponowana cena znacznie przekracza możliwości finansowe zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 16 000 000 zł”.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Trzy znacznie powyżej limitu
Gmina Czarny Bór opublikowała informację z otwarcia ofert na budowę wieży widokowej. Wszystkie złożone propozycje znacznie przewyższają kwotę, którą samorząd zamierza przeznaczyć na inwestycję.
#RÓŻNE
0
Przed nami Dni Kamiennej Góry
Od 8 do 10 czerwca trwać będą Dni Kamiennej Góry. Towarzyszyć im będzie szereg wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.
#KULTURA
0
Zrąb w Starej Kopalni
W Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Wałbrzychu 8 czerwca o godz. 17.00 obędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy rzeźb „Zrąb”.
#KULTURA
0
Od niedzieli zmiana rozkładu pociągów!
Od 10 czerwca będą obowiązywały nowe, letnie rozkłady jazdy. Dotyczą również połączeń sezonowych do Czech przez Kamienną Górę i Lubawkę, a także tych przez Mieroszów. Na szczęście godziny odjazdów praktycznie się nie zmieniają. Pewne zamieszanie w nowych rozkładach wprowadza jednak przesiadka w Sędzisławiu. Podróżni nadal będą mogli pojechać w dalszą podróż do Jeleniej Góry (Szklarskiej Poręby) czy Wałbrzycha i Wrocławia dzięki skomunikowaniu tras. Pociąg o numerze D6 będzie miał jednak dość kapryśny i zmienny rozkład.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Wacek
2018-06-06 13:56
Panie redaktorze!
"Od początku inwestycję prześladuje pech"
Pech jest wtedy, jak jest wypadek na budowie, piorun zniszczy dach,powódź zaleje 2 piętro CK.
A to, o czym Pan pisze, to nieudolność, ignoranctwo, arogancja i nonszalancja.
Mniej więcej.
Olga
2018-06-06 08:37
Remont ulic strasznie się przeciąga widząc po pracownikach będzie trwał do jesieni tak długo robią.A co do CK to pamiętam jak burmistrz miasta mówił że nasze dzieci pójdą do nowego, pięknego przedszkola a teraz jak widać to pójdą ale z lubawskiej prosto do szkoły bo remont będzie trwał wiecznie.
Ryszard
2018-06-06 08:30
"Miasto już zapłaciło poprzedniej formie kilka milionów złotych. "
Chyba firmie, a nie formie. Czytać po napisaniu, bo chochliki z rzetelności się śmieją. Pozdrawiam serdecznie.
Mieszkaniec
2018-06-05 12:53
Alinka, za tą kasę można zrobić wiele pożyteczniejszego w tym mieście, a mianowicie wybudować mieszkania dla młodych żeby jakoś ich tutaj zatrzymać bo to co się dzieje z mieszkaniami w Kamiennej to woła o pomstę do nieba. Naprawdę jeszcze trochę i tu zostaną sami emeryci i Ukraincy, smutne ale prawdziwe
Mieszkaniec
2018-06-05 12:11
Burmistrz to miasto to chyba do końca kadencji puści z torbami. CK niewypał, ścieżka rowerowa podobnie, a i jeszcze rozpoczęty remont ulic Żeromskiego i Słowiańskiej też widzę stoji w miejscu heh. Pora na zmiany
b.k.
2018-06-05 12:05
ale beka
Alinka
2018-06-05 11:42
Szok.To ja czegoś tu nie rozumiem poprzednia firma chciała 10.5 mln plus 3.5 mln za stropy to razem 14 mln teraz miasto ma 16 mln i okazuje się że o następne 6 mln za mało.Totalny chaos za taką kase można wybudować nowy obiekt.Ciekawa jestem co na to Burmistrz dalej będzie twierdził że wszystko gra i są to przejściowe problemy.Kto robił kosztorys że się pomylił o 10 mln

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama