DO GÓRY
#reklama

Festyn i pomgaganie


     
    Udostępnij

W sobotę 7 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się doroczny Jesienny Festyn Rodzinny. W tym roku miał on szczególny charakter – impreza odbywała się na rzecz leczenia i rehabilitacji ciężko chorej uczennicy placówki. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 13.000 zł!

Szkolny festyn został połączony z Charytatywnym Weekendem Sportowym – wszystko po to, by jednego dnia skupić jak największą liczbę mieszkańców chętnych pomóc Karolince Nakrewicz. 13-letnia uczennica „dwójki” cierpi na dystonię oraz postępującą chorobę neurodegeneracyjną. W zmaganiach z nieuleczalną chorobą pomóc jej mogą jedynie bardzo drogie leczenie i rehabilitacja. Na ten cel pieniądze do puszek zbierali organizatorzy i uczestnicy sobotnich imprez. Jedni robili to podczas licznych imprez sportowych, jakie odbywały się w mieście, inni wspierali szczytną akcję na szkolnym festynie. Tam jak zwykle można było kupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców, zagrać w loterię fantową, wziąć udział w konkursach i zabawach.
– Byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że jest tylu chętnych, by pomóc naszej córce – mówi Małgorzata Nakrewicz, mama Karolinki. – To bardzo miłe. To wsparcie bardzo nam się przyda.
We wtorek 10 października specjalna komisja rozplombowała puszki z zebranymi pieniędzmi.
– Udało się wspólnymi siłami zebrać ponad 13.000 zł – mówi Lidia Rukowicz, dyrektor SP nr 2 w Kamiennej Górze.
Zebrana kwota trafiła do rodziców chorej dziewczynki.
EK
#reklama
Czy wakacje w regionie uważasz za udane?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Przeprowadzka Nepomuka
Na ukończeniu są prace związane z renowacją i zmianą lokalizacji posągu św. Nepomucena w Czadrowie. Posąg świętego od lat niszczał w okolicach kurzej fermy. Już pisaliśmy na naszych łamach, że podjęte nieudolne próby jego renowacji przeraziły wielu historyków sztuki w regionie. Na szczęście dzięki Bramie Czadrowskiej obiekt trafił w ręce znawców. Teraz błyszczy jak nowy i będzie cieszył oczy mieszkańców i podróżnych.
#AKTUALNOŚCI
0
Leje się z sufitu
– Zostałam sama, mąż mi zmarł, a oni ciągle tylko przychodzą i oglądają – mówi ze łzami w oczach kamiennogórzanka. Mieszkanka ul. Słowiańskiej w sędziwym wieku zmaga się z warunkami lokalowymi. Mieszka na ostatnim piętrze starego budynku. Nad jej oknami biegnie gzyms z rynną. – Kiedy tylko pada deszcz, do pokoju leje mi się strumieniami woda! – mówi 84-letnia Maria Gębalska.
#AKTUALNOŚCI
0
Opowieść o miniaturowej dziewczynce
W niedzielę 15 października o godzinie 12:30 na scenie wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora zobaczymy spektakl pt. „Calineczka” wg baśni H. Ch. Andersena w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Na przedstawienie zapraszamy rodziny w dziećmi w wieku 5+.
#KULTURA
0
Muzyka filmowa w filharmonii
W najbliższym koncercie Orkiestry Kameralnej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu usłyszą Państwo muzykę filmową pochodzącą z polskich filmów. Niezapomniane tematy z nie mniej pamiętnych obrazów takich jak „Trędowata”, „Ziemia obiecana”, „Pamiętnik znaleziony w Saragossie”, „Dziewiąte wrota”, „Cwał”, „Zakochani” itd. są okazją do przypomnienia tej części twórczości znakomitych polskich kompozytorów, którą przeznaczyli dziesiątej muzie. Słynne „Trzy utwory w dawnym stylu” Krzysztofa Penderenckiego z genialnego filmu Wojciecha Jerzego Hasa, czy Wojciecha Kilara tematy z filmów Wajdy, Hoffmana i Polańskiego zapewniają niezmiennie największe wrażenia muzyczne.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama