DO GÓRY
#reklama

Dziś RTI kończy 17 lat!


     
    Udostępnij

Dokładnie 17 lat temu, w czwartek 16 listopada 2000 roku, ukazał się pierwszy numer RTI. Dziś ukazał się nr 883.

Od tamtego czasu towarzyszymy mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego i okolic co tydzień. Przekazujemy bieżące informacje ze sfery samorządu, polityki, gospodarki, kultury i sportu. Pokaźną część z tysięcy opublikowanych materiałów stanowią sprawy społeczne i interwencje. Czasem dotyczące wielu osób, czasem nielicznych, takich, którzy do nas zwracają się z prośbą o pomoc. To, że możemy pomóc i że jesteśmy potrzebni, jest dla nas największą zawodową satysfakcją. Niezmiennie motywuje nas też do pracy fakt, że co tydzień sięgają po RTI tysiące Czytelników.
Przez 17 lat pismo nasze zmieniało wygląd i format, a także krąg odbiorców. Był czas, że obejmowaliśmy nim całą Kotlinę Jeleniogórską, Bolków i Boguszów-Gorce, a w Jeleniej Górze funkcjonowała druga redakcja. Kilka lat temu wróciliśmy „do macierzy” – do Kamiennej Góry, powiatu i Czarnego Boru. Dokumentując życie, a więc troski i problemy, ale też sukcesy mieszkańców, dajemy świadectwo przemian naszej społeczności. Tym samym zostawiamy cenny materiał dla historyków.
RTI to nie tylko prasa tradycyjna. To także portal – nowoczesne i szybsze medium, po które sięgają głównie ludzie młodzi. Jednak to tygodnik jest oczkiem w głowie całej naszej redakcji. Staramy się, by co tydzień przyniósł Państwu wiele ciekawych tekstów. Mamy nadzieję, że zostaną Państwo z nami na kolejne lata.

Janusz Chodasewicz redaktor naczelny

Czytaj również

#reklama
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza
W najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 17:00 zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na premierę spektaklu KAJTUŚ CZARODZIEJ w reżyserii Roksany Miner.
#KULTURA
0
18. Dni Dramaturgii
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza.
#KULTURA
0
Dolnośląski Festiwal Młodego Widza
Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej Disce i Sokołowsko Laboratorium Kultury zapraszają na pierwszą edycję Dolnośląski Festiwal Młodego Widza.
#KULTURA
0
Śmierdząca i groźna?
– Od około dwóch miesięcy syn miał kłopoty gastryczne. Lekarze nie wiedzieli, z czego mogą one wynikać. Kiedy przestał używać wody z kranu, dolegliwości minęły – mówi Marcin Pawlik, ojciec 12-latka z Ciechanowic.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Janusz Chodasewicz
2017-11-17 23:11
Dzięki za życzenia. Co do PDF-a pierwszego numeru, może być problem. Ale poszukamy, może coś się znajdzie.
ktosia
2017-11-17 14:04
Pomyślności i wytrwałości!
Adam
2017-11-16 21:43
Brawo panie Januszu i redakcjo!
Władysław Krupa
2017-11-16 17:53
Rocznica wprawdzie mało okrągła, ale Jubilat zacny.
Życzę Wam, szanowni Redaktorzy, aby RTI pozostawało zawsze pismem wolnym, interesującym i naszym.
Wszystkiego najlepszego!
cocieto
2017-11-16 16:56
opublikujcie coś ciekawego z tamtych lat, albo nawet może pierwszy numer w PDF-ie? :]

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama