DO GÓRY
#reklama

Dzieciaki z Laboratorium


     
    Udostępnij

Dwa lata od prapremiery, film „Tak, to jest cud” zrealizowany przez grupę licealistów z kamiennogórskiego LO po raz pierwszy zetknął się z szeroką publicznością.

W czwartek, 8 czerwca, odbył się pokaz dokumentu w ramach młodzieżowego konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Bezpretensjonalna i ciepła opowieść o Oli, uczennicy kamiennogórskiego LO, której plany na przyszłość pokrzyżowała ciąża, wywołała gromkie brawa, a nawet łzy wzruszenia. Po seansie wielu widzów dopytywało o Nadję, młodszą bohaterkę obrazu. Na tle innych zaprezentowanych krótkich form licealiści stworzyli wyróżniający się obraz. Naszym zdaniem, ma szansę również w walce o nagrodę publiczności. Prawdopodobnie już dzisiaj wieczorem, 9 czerwca, poznamy, kto zwycięży w konkursie. Nagrodą główną w konkursie jest kwota 500 złotych. Na laureatów konkursu czekąją także atrakcyjne niespodzianki.
Kto jeszcze nie widział filmu młodych z Lubawki i Kamiennej Góry, już w najbliższą sobotę, 10 czerwca, może wybrać się na pokaz do pobliskiego Sokołowska. Kinoteatr Zdrowie wyświetli go o godzinie 16:00. Na pokazie pojawią się również młodzi twórcy i bohaterowie filmu.
Krótki metraż licealistów powstał podczas pierwszej edycji programu edukacji filmowej, który jest jednym z wielu projektów prowadzonych przez Laboratorium Kultury w Sokołowsku. Warto jednak podkreślić, że pomysł na film i sposób jego realizacji jest od początku autorski. Jak mówiła podczas panelu dyskusyjnego Nina Antoniewska, współtwórczyni scenariusza, problem, który pokazaliśmy w filmie dotyczył nas samych....- Od razu wiedzieliśmy, że chcemy o tym opowiedzieć - dodaje.
Więcej o młodych twórcach i projekcie realizowanym w Laboratorium Kultury w Sokołowsku przeczytają Państwo w najbliższym numerze RTI. A dzisiaj wszyscy ściskamy kciuki :)
JJ
#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Rozgrzeszyli burmistrza (Okiem Radnego)
Zaskoczenia nie było. W środę 7 czerwca 16 radnych opowiedziało się za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Kamiennej Góry za rok 2016. Jedynie ja byłem przeciw. Poniżej moje wystąpienie z tej sesji. Udało mi się je, o dziwo, wygłosić z mównicy i nawet dokończyć mimo uwag i nieprzychylnych komentarzy niektórych słuchaczy. Najbardziej odlotowy wygłosił tuż po mojej mowie przewodniczący H. Różański, który stwierdził: no, skończyła się demagogia.
#AKTUALNOŚCI
8
Przyjdźcie na festyn!
Już jutro (sobota 10 czerwca) na placu przed Domem Kultury w Marciszowie odbędzie się festyn charytatywny „Dzieci dzieciom” na rzecz Zuzi Kubiak, Kacperka Wsolaka i Huberta Szajnogi.
#AKTUALNOŚCI
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (9-11 czerwca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Na co do kina? (9 – 15 czerwca)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie, Kowarach i Sokołowsku.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama