DO GÓRY
#reklama

Drugie życie i czytanie (galeria)


     
    Udostępnij

Wczoraj (7 czerwca) w parku pomiędzy ogólniakiem a szkołą nr 1 w Kamiennej Górze odbyły się 2 integracyjne projekty. Pedagodzy i uczniowie z gimnazjum i LO przy Zespole Szkół Ogólnokształcących zaprosili młodszych kolegów z przedszkoli i „jedynki” na ciekawe edukacyjne wydarzenia.

Uczniowie gimnazjum brali udział w innowacyjnym przedsięwzięciu pod nazwą „Drugie życie rzeczy”. W ramach tego projektu uczniowie zaprezentowali efekty pracy ze starymi meblami czy niepotrzebnymi przedmiotami. Dzięki ich inwencji i pracy powstały ciekawe elementy dekoracji. Meble po renowacji oraz rozmaite własnoręcznie wykonane lub przetworzone bibeloty zostały zaprezentowane w specyficznej formie. Autorzy opisywali je oraz historię ich przygotowania stosując dwa języki naraz. Do polskiego opisu wplecione były charakterystyczne słówka po niemiecku i angielsku. Projekt zaczął się już kilka miesięcy temu od wyboru przedmiotów oraz szukania inspiracji dla stworzenia im drugiego życia.
Oprócz tego w parku przy szkołach odbyło się spotkanie czytelnicze. Uczestniczyli w nim uczniowie z gimnazjum i LO oraz zaproszone dzieci z przedszkoli nr 1 i 2 oraz pierwszaki z „jedynki”. Młodsi kamiennogórzanie mili okazję w plenerze posłuchać czytanych książek. Projekt „Czytanie na trawie” miał na celu integrację i popularyzację czytelnictwa.
Za organizację tych przedsięwzięć odpowiedzialne były pedagog i nauczycielki języków obcych: Sylwia Bielak i Anna Postawa oraz Magda Kwiatkowska.
Red.

Czytaj również

#reklama
Kulturalny rozkład jazdy RTI – czerwiec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Czas na baseny!
Otwarte kąpieliska letnie zaczynają sezon. Już w najbliższy weekend – jeżeli dopisze pogoda – otwiera się jeden z czeskich basenów.
#RÓŻNE
0
Repertuar teatralny - czerwiec 2018 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
Ludowo w bazylice
Przypominamy, że 9 czerwca w murach krzeszowskiej bazyliki wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce – Zespół Śląsk im. Stanisława Hadyny.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama