DO GÓRY

Dlaczego burmistrz skłamał?


     
    Udostępnij

Dwa tygodnie temu burmistrz Krzysztof Świątek zwołał konferencję prasową. Jej tematem były miejskie inwestycje, a przede wszystkim powody, dla których się opóźniają. Opóźniony i to mocno, jest remont Centrum Kultury.

Burmistrz przekazał dziennikarzom, że miasto przedłużyło termin zakończenia prac do 31 marca przyszłego roku. Prawda jednak jest taka, że dopiero wystąpiło z prośbą o to przedłużenie. Aglomeracja Wałbrzyska (AW) jeszcze tej prośby nie rozpatrzyła. Kamiennej Górze grozi utrata prawie 3,5 mln złotych unijnej dotacji.

Szeroko o tym w najnowszym RTI – już w kioskach!
PG

Czytaj również

#reklama
Nowy numer RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Szok w Sędzisławiu (galeria)
Gospodarze - Lesk Sędzisław byli murowanym faworytem pojedynku z autsajderem Dragonem Miszkowice. Niestety podopieczni Edwarda Tasiora pokazali, że potrafią się postawić wyżej notowanemu zespołowi, wygrywając 3:2 (3:0).
#SPORT
1
Plantacja za 140 tys. zł!
Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w Janowicach Wielkich miał plantację ziela marihuany.
#AKTUALNOŚCI
2
Bóbr zatopił Łomnicę
Drużyna Bobra Marciszów w trzeciej kolejce spotkań jeleniogórskiej klasy A rozbiła 3:0 (1:0) typowanego przed sezonem na jednego z faworytów do awansu – KS Łomnicę. Gole dla beniaminka strzelili Dębski i Kwaśnik.
#SPORT
0

Komentarze

Tom
2018-09-19 07:22
Jeśli w ratuszu burmistrz zatrudnia niekompetentnych urzędoczków, to wcale mnie nie dziwi, że nie poradzą sobie z budowaniem... z rozbiórką było by im łatwiej
Who
2018-09-15 21:20
Rysio wie, że burmistrz jak mówi,to nie jakimiś liniowymi prawdami, ale od razu wali pochodnymi pochodnych, a wręcz całkami różniczek tej prawdy,to wyższe poziomy komunikacji panie red. są.
Red.
2018-09-15 10:44
Do Rysio: Widać jesteś blisko ratusza, skoro masz takie informacje. My z koli opieramy się na faktach: a te, jak napisaliśmy w RTI, świadczą, że umowy na przesuniecie terminu nie ma. I że urzędnicy z ratusza zwrócili się z wnioskiem o jego aneksowanie za pięć dwunasta. W związku z tym miastu grozi utrata milionów. Czy one jednak do KG wrócą, bo taka jest w aglomeracji, jak sugerujesz, dżentelmeńska umowa, czas pokaże. Na razie burmistrz i jego pracownicy po raz któryś pokazali, że tak dużej inwestycji prowadzić nie potrafią, nad papierami i termiami nie panują. A to się może okazać bardzo kosztowne dla nas wszystkich.
Rysio Zbysio Pysio
2018-09-14 09:35
Jest też coś takiego jak umowy, kodeks postępowania cywilnego i zwyczajna uczciwość.
Rysio
2018-09-13 16:43
On mówi prawdę. Jest tzw gentleman agreement w aglomeracji, że pieniądze zapisane i należne danej gminie członkowi aglomeracji mogą trafić tylko do tej gminy. Dlatego jak nie wiesz to nie pisz klamliwych komentarzy. Czy to opublikujesz ? Wątpię, dlatego sobie zapisze.
Roman
2018-09-13 10:49
Przepraszam, możne mi ktoś podać powody opóźnienia zakończenia remontu CK? Z góry dziękuję.
Rks
2018-09-13 09:52
Zrobi ktos z nim porządek?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama