DO GÓRY
#reklama

Dach w naprawie


     
    Udostępnij

Bazylika w Krzeszowie jest w naprawie. Zabytek jest remontowany po uszkodzeniach, których dokonały huragany. W październiku ubiegłego roku orkan Grzegorz spowodował zniszczenie części pokrycia dachowego.

Bazylika, jeden z najcenniejszych zabytków Polski (znajduje się na liście Pomników Historii), została uszkodzona podczas wichur, które szalały nad regionem jesienią ubiegłego roku. Dzięki szybkiej akcji służb udało się zabezpieczyć zabytek. W 2018 roku ubezpieczyciel wypłacił pierwszą transzę odszkodowania. Dzięki uzyskanym środkom udało się naprawić część dachu nad Kaplicą Loretańską.
Red.

Czytaj również

#reklama
Świętowanie z Herbertem
We wtorek 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze rozpoczął się Tydzień Bibliotek.
#RÓŻNE
0
Powrót do Pięknej Epoki (galeria)
W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się uroczysta prezentacja fresku zdobiącego ścianę bibliotecznej świetlicy. Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa, którą zapewnił Uniwersytet Trzeciego Wieku.
#AKTUALNOŚCI
0
W Teatrze Dramatycznym spektakl za grosze!
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakl w ramach Dnia Teatru Publicznego 2018 i towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”.
#KULTURA
0
Zabierz mamę!
PTTK Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na kolejny rajd. Tym razem piechurzy będą na szlaku... z mamami! To oferta specjalna na Dzień Matki, który przypada 26 maja.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama