DO GÓRY
#reklama

Czeska grypa u bram!


     
    Udostępnij

U naszych południowych sąsiadów ogłoszono epidemię. Czy dotrze do nas?

Liczba zachorowań na grypę w Czechach stale rośnie. Najwięcej odnotowano ich tuż za granicą Polski – w kraju libereckim. Pod koniec ubiegłego tygodnia czeskie ministerstwo zdrowia ogłosiło epidemię tej choroby. U naszych sąsiadów zabiła już 10 osób.
– U nas na razie nie widać zagrożenia epidemiologicznego. Liczba zachorowań jest podobna do tej z ubiegłego roku – mówi Mariusz Gęborys, szef kamiennogórskiej przychodni Eskulap. – Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność.
Grypa szaleje w całych Czechach. Szkoły odnotowują rekordowe absencje uczniów, w niektórych domach opieki społecznej i szpitalach zakazano odwiedzin. Jak podaje czeskie ministerstwo zdrowia, w tegorocznym sezonie grypowym zmarło już 10 osób. Do szpitali z poważnymi objawami grypy trafiło 57. Lekarze przewidują, że epidemia utrzyma się przez okres sześciu tygodni. Czesi nie mają co liczyć na szczepienia, bo na te jest już zwyczajnie za późno.


więcej na ten temat w najnowszym wydaniu RTI - już w kioskach!
EK, red. / foto: zdjęcie ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 6/2018 (895)?
#AKTUALNOŚCI
0
Katalog na finał
Przypominamy, że w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze można oglądać ciekawą wystawę „Tradycyjne techniki zdobienia tkanin”. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury został zwieńczony wydaniem folderu.
#RÓŻNE
0
Seanse i promocja
Kino za Rogiem w Krzeszowie zaprasza miłośników filmu!
#KULTURA
0
Ujawnione w Starej Kopalni
Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej „Autonomie ujawnione”. Wydarzenie odbędzie się 10 lutego o godzinie 18:00 w Budynku Galerii Starej Kopalni.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama