DO GÓRY
#reklama

Ćwierć miliona darowane


     
    Udostępnij

Decyzję burmistrza bada CBA?

Ponad 250 tys. zł z tytułu podatków i opłat za rok 2016 umorzył burmistrz Krzysztof Świątek (na zdjęciu). To siedem razy więcej niż w o połowę mniejszej gminie wiejskiej. Lista beneficjentów zarządzenia burmistrza, jak również jej uzasadnienie, w wielu przypadkach zaskakuje. Nasze pytania o wyjaśnienia „ważnego interesu podatnika i interesu publicznego” napotkały jednak na opór w ratuszu.
Dokumentacja jest obiektem śledztwa i nie będę się na ten temat wypowiadał do czasu wyjaśnienia sprawy – poinformował nas burmistrz.
Niedawno pisaliśmy o głosach krytyki wobec podobnej decyzji wójta Patryka Strausa. Poszło jednak o kwoty znacznie mniejsze. Niektóre umorzenia w mieście są kilkukrotnie wyższe niż całość ulgi, którą podarował podatnikom wójt. Kolejną niespodzianką w przypadku kamiennogórskiej listy jest informacja, że zajmują się nią jednostki śledcze, prawdopodobnie CBA.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze RTI - już w kioskach
RG

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (19 czerwca)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Dyżury aptek (2017)
Jaka apteka pełni dyżur w Kamiennej Górze?
#RÓŻNE
0
Premiera w Szaniawskim
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakl „Kokaina i sprawiedliwość dla wszystkich”.
#KULTURA
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 24/2017 (861)?
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

mieszkaniec
2017-06-18 14:58
to jest moim zdaniem przekręt, jak można jednym umarzać a drudzy mają płacić???? owszem trzeba pomagać ale w wyjątkowych przypadkach np. pożar ,powódz itp
Nina
2017-06-18 12:20
A mi jak nie zapłaciłam 15zlpodadku gruntowego to oddali do komornika skarbowego idę jutro do burmistrza i niech to tez umorzy
Krysia
2017-06-15 09:50
A czy to prawda, że sala gimnastyczna na ul. Kościuszki stała się magazynem Centrum Kultury? Chyba przy tak małej ilości sal gimnastycznych to szkoda salę tak marnotrawic?
fryzurka na winkiel
2017-06-14 12:33
Lista dostępna pod adresem: http://bip.kamiennagora.pl/content.php?cms_id=6516
Po kilku latach przypomnieli sobie, że trzeba informować mieszkańców o takich sprawach. W tytule powinno też być "Umorzenia podatkowe za rok 2016", a nie "2017" i potem jeszcze do poprawki "którym w 2016 r. udzielono" na "2017". Kogo oni tam w ratuszu zatrudniają? Fryzjerów i fryzjerki?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama