DO GÓRY
#reklama

Cicha i oszczędna


     
    Udostępnij

Pierwsza hybryda w Polsce do wywożenia śmieci jeździ ulicami Kamiennej Góry i Lubawki. Dociera w miejsca kręte i wąskie. Nowoczesne auto zakupiła spółka Sanikom. Prezes zarządu Andrzej Wojdyła nie wyklucza, że w firmie pojawi się ich więcej.

– Komfort, funkcjonalność, właściwości jezdne, bezpieczeństwo, przyjazna zabudowa oczywiście są ważne. Jednak decydując się na zakup hybrydy, zwracaliśmy uwagę na jazdę bezemisyjną, bez hałasu, i na zwrotność auta – dodaje Andrzej Wojdyła.
Ten model jest mniejszy od tradycyjnych śmieciarek. Jednorazowo zabiera 4 tony śmieci (8 m sześc.). Porusza się uliczkami, w które ciężko jest wjechać większym autem. Jadąc prędkością do 20 km/h, wykorzystuje napęd elektryczny. W trasie przełącza się na spalinowy, ale ekologiczny, z filtrem cząstek stałych, dostarczający dużo mocy i oszczędnie gospodarujący paliwem. Sanikom testuje nowość na polskim rynku. Auto jest idealne do pracy w nocy, nad ranem, w miastach i wsiach, a przede wszystkim w uzdrowiskach.
mb / FOTO: Mo-Ja Multimedia

Czytaj również

#reklama
Weekend z klasyką
W Kamiennej Górze odbędą się trzy ciekawe koncerty.
#KULTURA
0
Śledztwo w sprawie obozu
Instytut Pamięci Narodowej wszczął śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych w niemieckim obozie Gross Rosen. Chodzi również o mordy dokonane w filiach. Śledczy chcą ustalić pełną listę ofiar ale też pociągnąć do odpowiedzialności żyjących wciąż sprawców zbrodni.
#AKTUALNOŚCI
3
Bez uprawnień
Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali kierowcę BMW, który za kierownicę siadł bez wymaganych do tego uprawnień. Wiózł pasażerów.
#AKTUALNOŚCI
1
Dziedzictwo w Ciechanowicach
W nadchodzący weekend startuje akcja Europejskie Dni Dziedzictwa. Wśród atrakcji w regionie będzie m.in. zwiedzanie zespołu ogrodów pałacu w Ciechanowicach.
#KULTURA
0

Komentarze

Paweł
2017-09-06 13:33
Fajna ta śmieciara :D

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama