DO GÓRY
#reklama

Chełmska kalwaria nocą (galeria)


     
    Udostępnij

Parafianie z Kamiennej Góry wzięli udział w trzeciej ekstremalnej drodze krzyżowej. Tym razem wielkopostne misterium celebrowali w Chełmsku Śląskim, gdzie znajduje się historyczna, górska droga krzyżowa.

W piątek 2 marca ok. 60 osób z Kamiennej Góry pod opieką ks. Pawła Adresa wybrało się na kolejną ekstremalną drogę krzyżową. Choć cel ich wędrówki znajdował się na wysokości około 540 m n.p.m, czyli znacznie niżej niż poprzednie (Chełmiec, Święta Góra), to trzecia z pielgrzymek była najbardziej ekstremalna.
– To między innymi ze względu na mocno odczuwalny mróz – wyjaśnia Brygida Gucwa, uczestniczka wydarzenia.
Miejscem modlitewnej zadumy była kalwaria wokół kaplicy św. Anny w Chełmsku Śląskim. W nabożeństwie uczestniczyli także przedstawiciele Chełmska Śląskiego. Rozważania pt. „Chrześcijański lider”, które opracował ks. Jacek Wiosna Stryczek ze Wspólnotą Indywidualności Otwartych, wskazywały, jak stawać się liderem swojego życia, który potrafi sobie poradzić i rozwiązać problem.
– Chrześcijański lider nie uważa się za najmądrzejszego, choć wiele wygrał i sporo potrafi; jest otwarty na innych, by tworzyć razem – relacjonuje nasza czytelniczka. – Chrześcijański lider nie chowa się za innych, by przemknąć między innymi, wywinąć się.
Nabożeństwo zakończyło się w kaplicy św. Anny, patronki matek, babć i koronkarek. Jest to budynek usytuowany w miejscu pierwszej, drewnianej kaplicy. Ostateczny kształt przyjął w roku 1890. W czasach powojennych został ograbiony z i zdewastowany. Kaplicę udało się jednak ocalić. Jest miejscem modlitwy, pielgrzymek i atrakcją na turystycznym szlaku (warto dodać, że przez Chełmsko przebiega m.in. Sudecka Droga św. Jakuba).
Red. Tekst i zdjęcia: Brygida Gucwa (oprac).

Czytaj również

#reklama
Akcja pasy
Marzec policja w powiecie kamiennogórskim zaczęła od akcji „Pasy bezpieczeństwa”. W ciągu jednego dnia mundurowi wykryli aż 21 naruszeń dotyczących bezpieczeństwa jazdy.
#AKTUALNOŚCI
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI - marzec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Rada bez jednego
Do końca kadencji kamiennogórska rada będzie pracowała w okrojonym składzie.
#AKTUALNOŚCI
0
Soyka w Lubawce
Na piątek 9 marca w lubawskim Domu Kultury zaplanowano koncert Stanisława Soyki. Bilety można kupić w DK w Lubawce.
#KULTURA
0

Komentarze

heniek
2018-03-05 14:34
A w tym czasie boss parafii wylegiwał się na plażach Meksyku.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama