DO GÓRY
#reklama

Chciał dać łapówkę


     
    Udostępnij

Wiózł dzieci na wycieczkę. Chciał przekupić policję, bo autobus nie był sprawny.

Mundurowi z komendy w Kamiennej Górze przed wyjazdem wycieczki szkolnej do Wrocławia na prośbę jednej ze szkół dokonali kontroli stanu technicznego autokaru. Miało nim jechać 40 dzieci.
– Funkcjonariusze stwierdzili szereg nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy kamiennogórskiej policji. – Policjanci w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami przystąpili do ukarania mandatem karnym kierowcę.
64-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego siedzący za kierownicą autokaru nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy.
– Zaproponował swój sposób na zakończenie tej kontroli drogowej, próbując przekonać mundurowych, że można się „dogadać” – mówi rzecznik policji. Policjanci poinformowali mężczyznę, że to, co próbuje zrobić, jest przestępstwem. Kierowca chciał postawić na swoim, wręczając policjantom pieniądze. Został zatrzymany.
– Wycieczka szkolna nigdzie nie wyruszyła, bo sprawca nie był w stanie zapewnić innego kierującego bądź autobusu – wyjaśnia Grzegorz Szewczyk. – Kierowca usłyszał już zarzut wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych.
Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności nawet do lat 10.
Wsp. KPP Kamienna Góra

Czytaj również

#reklama
Srebro dla Akademii (galeria)
Dzisiaj 11 czerwca w Twardogórze odbył się ostatni finałowy turniej w mini piłce siatkowej dziewcząt – „dwójek”, „trójek” i „czwórek” ze szkół podstawowych. Srebrny medal wśród piątoklasistek wywalczyły zawodniczki AMS Mini Volley z Kamiennej Góry, natomiast w klasach 4 - podopieczne Daniela Gontko uplasowały się na miejscach 5-8.
#SPORT
0
Sporny PSZOK
Gmina planuje nową inwestycję, czarnoborzanie są pełni obaw.
#AKTUALNOŚCI
1
Remis kamiennogórzan w Lubaniu
Wczoraj drużyna Olimpii Kamienna Góra wybrała się na mecz jeleniogórskiej klasy O do Lubania Śląskiego. Mecz mógł się podobać, a padł w nim sprawiedliwy remis. Pierwsi gola za sprawą Grygo zdobyli gospodarze, natomiast w drugiej odsłonie wyrównał Sochacki.
#SPORT
1
Wspaniały festyn (GALERIA)
W Marciszowie na placu przed domem kultury trwa festyn (sobota 10 czerwca). Mieszkańcy gminy zbierają pieniądze na rzecz trojga niepełnosprawnych dzieci.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama