DO GÓRY

Chciał dać łapówkę. Teraz grozi mu więzienie


     
    Udostępnij

– Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mężczyźnie, który w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę funkcjonariuszom komendy policji w Kamiennej Górze – mówi oficer prasowy asp.szt. Grzegorz Szewczyk.

W ten sposób obywatel Ukrainy chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, po tym jak został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze w jego pojeździe ujawnili szereg nieprawidłowości technicznych. Dokonali zatrzymania dowodu rejestracyjnego.
– Kierowca tłumaczył, że zatrzymanie tego dokumentu jest to dla niego sporym utrudnieniem i zaproponował funkcjonariuszom udzielenie korzyści majątkowej w kwocie 200 złotych – mówi rzecznik kamiennogórskiej komendy.
Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że popełnia przestępstwo. Mimo ostrzeżeń policjantów obcokrajowiec dalej usiłował wręczyć im łapówkę.
– Zgodnie z obowiązującą procedurą zatrzymali mężczyznę i o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki – dodaje asp.szt. Grzegorz Szewczyk. – Sprawca został przetransportowany do jednostki policji i osadzony w policyjnym areszcie.
Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu udzielenia korzyści majątkowej. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Red. wsp. KPP Kamienna Góra/ foto ilustracyjne (RTI)

Czytaj również

#reklama
Gdzie spędzisz tegoroczne wakacje? (sonda)
Lato to czas wyjazdów urlopowych. Gdzie zamierzają wolne od pracy i szkoły czy studiów spędzić nasi Czytelnicy?
#RÓŻNE
0
Poniżej średniej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki testu gimnazjalnego. Jak wypadli uczniowie w regionie?
#RÓŻNE
1
Umowa na wieżę podpisana
W szczawieńskim Teatrze Zdrojowym we wtorek 26 czerwca podpisana została umowa na budowę wieży widokowej na Trójgarbie.
#AKTUALNOŚCI
0
Zamek na rysunkach
Miłośnicy talentu Tadeusza Suskiego powinni zajrzeć do Kawiarni Galerii Lotos w Kamiennej Górze. Są tam nowe rysunki artysty. Przedstawiają jeden z jego ulubionych tematów – zamek Grodźctwo.
#KULTURA
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama