DO GÓRY
#reklama

Ceny z metropolii


     
    Udostępnij

Woda, ścieki, odpady, komunikacja i parkowanie – to podstawowe koszty, które ponoszą rodziny. Co miesiąc uszczuplają one budżety domowe Polaków o rozmaite kwoty. Ich wysokość zależy od tego, gdzie mieszkamy. Przeciętna rodzina z Warszawy rocznie wydaje na opłaty komunalne 2 999,45 zł, a ta z Kamiennej Góry 2 974,36 zł. Dlaczego mamy ceny jak w stolicy, choć średnia pensja jest u nas o połowę niższa?

Kamienna Góra wypadła bardzo niekorzystnie w rankingu prezentującym wydatki mieszkańców na usługi komunalne przygotowanym przez firmę Curulis Sp. z o.o. Koszty życia u nas dorównują wielkim miastom wojewódzkim! 235. miejsce zajęła Warszawa, gdzie roczne koszty komunalne to 2 999,45 zł. Kraków był w rankingu 236. z 2 999,51 zł. To niewielka różnica w stosunku do naszego niewielkiego powiatowego miasta. Tym bardziej, że południe Dolnego Śląska słynie z niskich zarobków. Średnia krajowa dla powiatu kamiennogórskiego to zaledwie 3 661 zł. Tymczasem mieszkaniec Krakowa mógł przy porównywalnych rachunkach zarobić nawet 4 966 zł, a w Warszawie nawet 6 059 zł.

Więcej o tym w aktualnym RTI
RG/FOTO ilustracyjne

Czytaj również

#reklama
Nasza droga ścieżka
Były obawy, że zacznie się i skończy w polu. Przedłużające się problemy z wyłonieniem wykonawcy niecierpliwiły mieszkańców, którzy obserwowali postępy prac w Krzeszowie i Czadrowie. Tymczasem na odchodne, tuż przed przegranymi wyborami, burmistrz Kamiennej Góry dopiął swego. Podpisał umowę na kontynuację wspólnego projektu miasta i gminy. Jej wykonanie pochłonie... 7 mln zł!
#AKTUALNOŚCI
5
Na co do kina? (9 – 15 listopada)
Nasz przewodnik kinomana.
#KULTURA
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 9-11 listopada)
Przed nami weekend pełen atrakcji.
#KULTURA
0
Zapach i smak świąt
Wielkimi krokami zbliża się Adwent, a za nim najbardziej wyczekiwane święta w roku – Boże Narodzenie. To w tradycji czas wypieku i spożywania legendarnego przysmaku – pierników. Ten rok jest wyjątkowy, bo Dolny Śląsk świętuje 725-lecie wzmianki o piernikarstwie.
#RÓŻNE
0

Komentarze

zenek
2018-11-13 09:10
premie po 50 tyś dla prezesów
aroon
2018-11-11 11:45
bo w kamiennnej klan urzędników musi zatrudniać pociotków i tajemnica rozwiązana
Ryszard
2018-11-11 09:33
Rozbuchana administracja, bardzo wysokie zarobki notabli, bardzo wysokie nagrody dla niektórych, brak właściwej i dobrej organizacji pracy w podległych jednostkach UM [w gminach również] to wszystko kosztuje. A kto to musi utrzymać? Wiadomo społeczeństwo. Wyludnienie powoduje również i to, że [ w tym utrzymanie infrastruktury] rozkłada się na coraz mniejszą liczbę ludzi.
Widzę ciemność w przyszłości jeśli się nic nie zmieni.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama