DO GÓRY
#reklama

Cenowa karuzela


     
    Udostępnij

Na co stać Polaka, a na co Niemca i Czecha?

Analizując dane, które opublikował GUS, przyglądamy się, co kupować w sklepach na Dolnym Śląsku, a po co lepiej jechać do naszych południowych lub zachodnich sąsiadów. Ale nie tylko to jest interesujące. Co ciekawe, statystyczny Kowalski za swoją pensję kupi nawet 3,5 tony kartofli (więcej od Niemca i aż 2 razy więcej od przeciętnego Czecha). Statystyczna Müllerowa zza Odry kupi za to niemal 4 razy więcej mąki i 3 razy więcej masła od Polki (nic tylko piec ciastka!). Nováka stać za to ze swoją pensją i tamtejszymi cenami na najwięcej... bułek.

Wrocławski GUS raz na kilka lat publikuje porównanie wybranych cen towarów i usług rejestrowanych w poszczególnych częściach Euroregionu Nysa: w Polsce, Republice Czeskiej i Saksonii. (Ostatnio taki przegląd opisaliśmy na naszych łamach w święta 2 lata temu). Dodatkowo nowa prezentacja zawiera skalę przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto oraz jego tzw. siły nabywczej, czyli wyliczenia, ile i czego możemy za wypłatę kupić. Obecne zestawienie zawiera porównanie cen detalicznych 107 towarów i usług konsumpcyjnych w maju 2017 roku. Wszystkie ceny podano w euro.

więcej na ten temat w bieżącym wydaniu RTI (5/2018)
RG/ foto ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Ważne zebranie
W czwartek 8 lutego odbędzie się zebranie wiejskiej w Domu Kultury w Marciszowie.
#RÓŻNE
1
Teatralny weekend
Najbliższy weekend w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora zapowiada się bardzo teatralnie.
#KULTURA
0
Trzy spektakle
Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego zaprasza na przedstawienia.
#KULTURA
0
Następcy Bruce'a Lee
W najbliższą sobotę (10 lutego) w Lubawce zostanie oficjalnie oddana nowa sala gimnastyczna. Z tej okazji Fight Club Lubawka zaprasza kibiców na Międzynarodowy Turniej karate dla dzieci i młodzieży. Regionalny Tygodnik Informacyjny objął patronat nad imprezą.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama