DO GÓRY
#reklama

Bukówka będzie atrakcyjniejsza


     
    Udostępnij

Lubawka ogłosiła przetarg w ramach projektu „Łączy Nas Bóbr”. Przedmiotem zamówienia są roboty związane z budową infrastruktury technicznej wokół sztucznego zbiornika wodnego Bukówka.

Na oferty urząd czeka do 5 marca. Wtedy okaże się, kto wykona zadania przewidziane w umowie.
Zakres robót obejmuje 3 zadania: budowę miejsc postojowych zlokalizowanych w Miszkowicach, budowę w tej samej wsi dużego obiektu sanitarnego wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu oraz budowę małego obiektu sanitarnego we wsi Paprotki .
Zgodnie z planem, efekty inwestycji będzie można podziwiać jeszcze w 2018 roku.
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 – 2020.
Sztuczny zbiornik wodny Bukówka koło Lubawki stanowi jedno z najwyżej położonych jezior
w Polsce (537 m n.p.m.). Atrakcja znajduje się na trasie szlaków turystycznych oraz jest popularnym miejscem letniego wypoczynku dla wielu mieszkańców nie tylko powiatu kamiennogórskiego, ale i regionu. Inwestycja samorządu ma wpłynąć na podniesienie atrakcyjności jeziora i jego okolic.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Jadą na targi
W nadchodzący weekend, od 23 do 25 lutego, w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego. Impreza ma już 10. edycję. Po raz kolejny odwiedzający będą mogli zobaczyć ofertę naszych okolic. Swoje stoisko zarejestrowała Ziemia Kamiennogórska.
#RÓŻNE
0
Rozlicz PIT z administracją skarbową
Ministerstwo Finansów informuje, że wszyscy podatnicy, którzy składają roczne zeznania na formularzu PIT-37, mogą liczyć na wsparcie administracji skarbowej.
#RÓŻNE
0
W piątek silny mróz?
Na razie nie ma wydanych ostrzeżeń, ale specjaliści od pogody już prognozują możliwość wystąpienia niebezpiecznego zjawiska. W Sudetach może być nawet -16 C.
#AKTUALNOŚCI
0
Supersobota w „Szaniawskim”
Premierowe atrakcje w wałbrzyskim teatrze.
#KULTURA
0

Komentarze

vgg
2018-02-22 22:05
Niech się Chełmsko od gminy odłączy, przez lata nikt w tą mieścinę nic nie inwestował a teraz sie wymaga żeby w ciągu 4 lat zrobić z niej 8 cud Polski. Jak tak im źle to do widzenia...
fakju
2018-02-21 20:21
Od czegoś trzeba zacząć. Zobaczymy co bedzie... Ciekawe kiedy zacznie sie narzekanie mieszkańców Chelmska ze kasa idzie na Bukowke a nie do nich...

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama