DO GÓRY
#reklama

Brak rozkładów


     
    Udostępnij

Koleje Dolnośląskie opublikowały tzw. przyszłe rozkłady jazdy. Obowiązują one do 9 czerwca. Problem w tym, że dotyczą wszystkich połączeń, oprócz sezonowych do Czech.

Od dłuższego czasu trwa dziwna sytuacja związana z połączeniami sezonowymi przez Kamienną Górę i Lubawkę. Najpierw KD podniosły temperaturę, informując, że realizacją połączenia za pomocą tzw. motoraka zainteresowany jest czeski przewoźnik. Trwały prace, by urząd marszałkowski mógł faktycznie dopiąć warunki transgranicznej współpracy przewoźników. Okazało się, że pojawiły się trudności. Strony, w tym Polskie Linie Kolejowe, nie mogą dojść do porozumienia. Ostatecznie władze województwa przyznały się do tego po spotkaniu 1 lutego. Kolejną cegiełkę do obaw o linię dołożyły właśnie KD, publikując nowe rozkłady jazdy. Brakuje w nich planu kursowania pociągów do Trutnova oraz nowej linii, również do Czech, tyle że przez Boguszów i Mieroszów. Zapytaliśmy w spółce, co to oznacza.
– Rozkład jazdy tych kursów jest wciąż na etapie uzgodnień. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie – zapewnia rzecznik KD. – Na 28 kwietnia są zaplanowane pierwsze kursy.
Przedstawiciel Kolei Dolnośląskich przekazał nam, że wciąż nie przesądziło się, kto i jak często (3 czy 4 pary kursów) będzie woził pasażerów z Kamiennej Góry i Lubawki. Linia do Adrspachu ma być realizowana 4 razy dziennie tam i z powrotem. Z niecierpliwością z naszymi Czytelnikami czekamy na ostateczną wersję rozkładu.
Red. foto: archiwum RTI

Czytaj również

#reklama
Zamiast niedzieli - Nibylandia
W najbliższą niedzielę, 11 marca o godzinie 12:30 na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zobaczymy spektakl w reżyserii Karoliny Maciejaszek pt. „Piotruś Pan” na podstawie znanej powieści J. M. Barrie`go.
#KULTURA
0
Policjanci przy rogatkach
Mundurowi z kamiennogórskiej komendy razem z sokistami prowadzili akcję przy przejazdach kolejowych.
#AKTUALNOŚCI
0
Siedem goli w sieci rywali
Bardzo skuteczną grą w pojedynkach sparingowych popisują się zawodnicy kamiennogórskiej Olimpii. W sobotę zagrali test mecz w czeskiej Desnej z Woskarem Szklarska Poręba. Nasi zawodnicy wbili rywalom aż 7 bramek. Cztery zdobył Masiel (na zdjęciu), dwie Duda i jedną zawodnik testowany.
#SPORT
0
Pożyteczny sparing
W niedzielę w Czadrowie o godzinie 15:30 doszło do sparingowego meczu miejscowej Victorii z juniorami Olimpii Kamienna Góra. Mecz był wyrównany, a kamiennogórska młodzież pokazała, że potrafi grać w piłkę. Podopieczni Adama Blicharskiego wygrali potyczkę jedną bramką (3:2).
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama