DO GÓRY
#reklama

Bodypaintings w muzeum


     
    Udostępnij

Na dziedzińcu kamiennogórskiego Muzeum Tkactwa można już oglądać wystawę prac artysty bodypaintingu Thomasa Kasera, które uwiecznił fotograf Krzysztof Czarski.

Wystawa przedstawia motywy powstałe na zlecenie producenta kosmetyków teatralnych Kryolan w Berlinie. Zdjęcia zostały wykonane techniką analogową na początku XXI wieku.
– Zleceniodawca pozostawił nam wtedy wolną rekę z jedynym tylko ograniczeniem. Nagość mieliśmy pokazać w taki sposób, by nie urażała ona mieszkańców takich krajów jak Korea czy Japonia, gdzie firma Kryolan również ma swoje przedstawicielstwa – mówi Krzysztof Czarski, mieszkaniec Kamiennej Góry i Berlina.
Jego fotografie wydrukowała fabryka na tkaninie fabryka flag Best, W ten sposób powstała bardzo efektowna wystawa, która prezentowana była z dużym rozmachem w berlińskiej wieży telewizyjnej w 2003 roku. Później oglądali ją Polacy w Galerii Atelier w Chełmie Lubelskim, a także mieszkańcy Łucka na Ukrainie.
22 prace Thomasa Kasera i Krzysztofa Czarskiego można oglądać w Muzem Tkactwa w Kamiennej Górze do końca wakacji.
mb

Czytaj również

#reklama
Turystyczny wstyd
Przedstawiciel właściciela obiektu raz za razem zapewnia, że niebawem prace ruszą. – Od piątku (21 lipca) czekam na maila z USA w sprawie finansowania naszej inwestycji – przekonuje Paweł Gil, reprezentant firmy, która niemal 10 lat temu odkupiła od samorządu przejęty od PKP dworzec w Lubawce.
#AKTUALNOŚCI
2
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 28-30 lipca)
Jakie atrakcje czekają na nas w nadchodzący weekend?
#KULTURA
0
Konkurs odroczony
W kwietniu burmistrz Krzysztof Świątek wydał szeroko komentowane zarządzenie. Poza konkursem powołał na p.o. dyrektora miejskiej biblioteki osobę spoza środowiska bibliotekarskiego. Na łamach RTI uspokajał wówczas, że po 3 miesiącach rozpisze konkurs. Tak się nie stało.
#AKTUALNOŚCI
5
Sportowa rodzina z Kamiennej Góry
W ostatnią sobotę centrum Szklarskiej Poręby opanowali miłośnicy biegów górskich, którzy wystartowali w 5.PKO Półmaratonie Wielka Izerska oraz 2. PKO Małej Pętli Izerskiej na dystansie 10 km. Triumfowali w biegach Ukrainiec Sergii Rybak oraz Kamil Makoś.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama