DO GÓRY
#reklama

Bezpieczny powiat


     
    Udostępnij

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się odprawa roczna policji. Funkcjonariusze omówili m.in. sytuację w powiecie w 2017 roku. Okazuje się, że nasze tereny były jednymi z najbezpieczniejszych w województwie.

Posiedzenie za zamkniętymi drzwiami odbyło się w sali konferencyjnej komendy. Uczestniczyli w nim przedstawiciele policji z powiatu oraz komendanci wojewódzcy, a także delegaci prokuratury czy samorządów.
– Kolejny rok możemy mówić o spadku przestępczości na terenie powiatu kamiennogórskiego, w tym szczególnie przestępstw społecznie uciążliwych – komentuje rzecznik policji. – Zmniejszyła się również liczba wypadków drogowych, zabitych i rannych.
Rok 2017 to także rok wzrostu efektywności wykrywania przestępstw popełnionych na terenie powiatu. Ciekawej wiedzy dostarcza mapa ilustrująca bezpieczeństwo na terenie całego województwa. Współczynnik przestępstw siedmiu kategorii w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców w powiecie kamiennogórskim wyniósł 47,67. Dla porównania w Jeleniej Górze było to 119,79, a we Wrocławiu aż 153,48.
Red. wsp. KPP Kamienna Góra (foto: materiały operacyjne policji)

Czytaj również

#reklama
Rekord frekwencji (galeria)
W ostatnią sobotę Pisarzowice zostały opanowane przez miłośników badmintona, którzy przyjechali na 4. Yonex Bad-Pisarzowice. Impreza została przez organizatorów sprawnie przygotowana. Stoły uginały się od nagród, pucharów i medali.
#SPORT
0
Miejski Pegazik (galeria)
W kamiennogórskim ratuszu odbyły się eliminacje miejskie XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” i 63. Dolnośląskiego Konkursy Recytatorskiego.
#KULTURA
0
Polsko-czeska drogówka
Patrol z kamiennogórskiej komendy znów w Czechach.
#AKTUALNOŚCI
0
Sprawdź dowód
Czytelnikom radzimy sprawdzić, czy mają ważny dowód osobisty. W ubiegłym roku ponad 4 milionom Polaków zakończył się okres ważności tego dokumentu. Tylko w ciągu najbliższych 120 dni dowód będzie musiało wymienić prawie 600 mieszkańców Kamiennej Góry.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama