DO GÓRY

Bezpiecznie w drodze na groby


     
    Udostępnij

Zbliżają się obchody dnia Wszystkich Świętych i długi weekend listopadowy. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu na drogach. Podobnie, jak rok temu, Kamienna Góra zapewni dodatkowe miejsca parkingowe, a policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ramach akcji „Znicz”.

Osoby, które w dzień Wszystkich Świętych na cmentarz zdecydują się wybrać samochodem, będą mogły skorzystać z parkingów przy parafii i cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Dodatkowo będzie można skorzystać z miejsc postojowych przy ulicach: Spacerowej, Wojska Polskiego, Okrzei, Żeromskiego, Sawickiej, Słowiańskiej, Browarowej, Ogrodowej oraz placu Grunwaldzkim. Udostępniony będzie również parking Bricomarche oraz plac przy centrum handlowym „Dom i Ogród”.
Akcja „Znicz 2018” rozpocznie się w środę 31 października i będzie trwała do niedzieli 4 listopada. W tym czasie na drogach napotkamy więcej policyjnych patroli, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze będą kontrolować między innymi trzeźwość kierowców, przestrzeganie ograniczeń prędkości i właściwe używanie świateł. Wszystko po to, aby zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Za bezpieczeństwo są jednak odpowiedzialni przede wszystkim sami użytkownicy – kierowcy i piesi. Policjanci apelują o zachowanie zwiększonej ostrożności, szczególnie po zmierzchu.
Policja uczula również, by na cmentarz nie zabierać cennych przedmiotów, a portfel i telefon trzymać w wewnętrznej kieszeni. W tłumie łatwo możemy paść ofiarą kradzieży, a cmentarz niestety nie stanowi wyjątku od tej reguły. Dlatego w okresie świątecznym nad bezpieczeństwem odwiedzających groby będą czuwać również patrole prewencyjne.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Wygrana i porażka (galeria)
W niedzielę, 28 października młodziczki Sudetów Kamienna Góra walczyła na turnieju ligowym w Nowej Rudzie. Najpierw przegrały 0:2 z Salosem I Nowa Ruda, a następnie po walce pokonały po zażartej walce2:1 Salos II Nowa Ruda.
#SPORT
0
Powalczyli z faworytami (galeria)
W ostatnią niedzielę młodziki Sudetów Kamienna Góra (na zdjęciu) w siatkówce podejmowały w ostatnim turnieju pierwszej rundy dwie ekipy – Koralu Wrocław oraz TS Volley Jelcz-Laskowice. Nasi młodzi siatkarze przegrali oba spotkania po 2:0, jednak pokazali charakter.
#SPORT
0
Wichura uderzyła w klasztor
Silny wiatr kolejny raz narobił szkód w Krzeszowie. Przed rokiem orkan zerwał poszycie dachu na bazylice. Tegoroczne październikowe porywy doprowadziły do uszkodzenia dachu na sąsiednim kościele brackim.
#AKTUALNOŚCI
3
Z zimy na lato w jesienną noc
W weekend pogoda załamała się przynosząc nam śnieg. Początek tygodnia to z kolei wichury i nagły wzrost temperatury. W noc z poniedziałku na wtorek w ciągu 2 godzin ciepło powietrza wzrosło o około 10 stopni. Dobowa amplituda wyniosła niemal 16 stopni.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama