DO GÓRY
#reklama

Bez prohibicji


     
    Udostępnij

Co ze sprzedażą alkoholu?

Podczas ostatniej sesji rady gminy w Czarnym Borze podjęta została uchwała w sprawie ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Zgodnie z tą uchwałą, punkt sprzedaży alkoholu nie może znajdować się w odległości mniejszej niż 25 metrów od obiektu chronionego, a odległość należy mierzyć najkrótszą drogą dojścia wzdłuż pieszych ciągów komunikacyjnych. Na terenie naszej gminy radni ustalili: limit 20 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, w tym: 8 zezwoleń na alkohol zawierający do 4,5% oraz piwa, 6 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa) oraz 6 zezwoleń na alkohol zawierający powyżej 18%. Do tego przyjęli limit 45 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, w tym: 15 zezwoleń na sprzedaż alkoholu zawierającego do 4,5% oraz piwa, 15 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa) i 15 zezwoleń na alkohol zawierający powyżej 18%.
Red. /foto: wolne media

Czytaj również

#reklama
Organowe brzmienia
Kolejna miejscowość w regionie dołącza do letnich prezentacji muzyki organowej. W Jeleniej Górze startują XVI Cieplickie Koncerty Organowe.
#KULTURA
0
Na Borową
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. Tym razem przewodnicy zabiorą piechurów w Góry Czarne na najmłodszą w regionie wieżę widokową. Chodzi o Borową na granicy Wałbrzycha i Jedliny-Zdroju.
#RÓŻNE
1
Drezyną w góry!
Już za kilka dni w Jugowicach (gmina Walim) Sowiogórskie Bractwo Kolejowe organizuje Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu. To 16. edycja wydarzenia rozgrywanego na nieczynnej linii kolejowej nr 285 (Świdnica Kraszowice - Jedlina Zdrój).
#RÓŻNE
1
Niemiec pierwsza w kategorii
W sobotę (14 lipca) Jodłownik/k Dzierżoniowa był miejscem rozgrywania VI edycji Pucharu Strefy MTB. Piętnasty na krótszym dystansie był Paweł Łabuda z PoPoLuPo Kamienna Góra, natomiast Dominika Niemiec (na zdjęciu) z Kamiennej Góry była najszybsza w swojej kategorii M-20, a druga w gronie pań.
#SPORT
0

Komentarze

Anna
2018-07-23 08:40
No i dobrze :)
tomek
2018-07-18 11:33
państwo totalitarne!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama