DO GÓRY
#reklama

Będzie wieża


     
    Udostępnij

Pierwsza wieża widokowa w powiecie kamiennogórskim przeznaczona dla turystów stanie w Ciechanowicach.

Murowana baszta powstanie na wzgórzu parkowym na terenie gminy Marciszów, w pobliżu pałacu Ciechanowice. Będzie to kilkunastometrowy obiekt. Na wysokości około 10 m ma się znajdować taras widokowy. Samorząd przeznaczył na ten cel w budżecie 250 tys. zł. Przetarg zakończył się i władze gminy pod koniec marca wybrały ofertę. Wieżę wybuduje Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Firma zaoferowała wykonanie inwestycji za 249 tys. zł. Projekt przewiduje ukończenie obiektu pod koniec sierpnia bieżącego roku.

Przypomnijmy, że plany postawianie wieży ma też gmina Kamienna Góra. Obiekt miałby stanąć na Wielkiej Kopie w Rudawach Janowickich tuż obok Kolorowych Jeziorek. Na razie jednak nie udało się pozyskać finansowania na ten cel. Z kolei sąsiednia gmina Czarny Bór w powiecie wałbrzyskim, ma od kilku miesięcy problem z wyłonieniem wykonawcy budowy wieży na Trójgarbie.
Red. wizualizacja wieży (UG Marciszów)

Czytaj również

#reklama
Krzeszów na jubileuszowe obchody
Świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie miało wyjątkowo bogatą oprawę w Krzeszowie. Sanktuarium już zaplanowało cykl wydarzeń. Nadchodzące miesiące będą obfitowały w ciekawe wydarzenia skierowane zarówno do turystów, pielgrzymów, jak i melomanów.
#RÓŻNE
0
Goście z północy
W kamiennogórskim LO goszczą uczniowie z norweskiego Bergen. Szkoła uczestniczy w projekcie unijnym Erasmus.
#AKTUALNOŚCI
0
Ekshumacje w Kamiennej Górze?
W związku z pracami, jakie prowadzi w sprawie obozu zagłady Gross-Rosen Instytut Pamięci Narodowej, pojawiły się głosy, że w Kamiennej Górze mogą się odbyć ekshumacje.
#AKTUALNOŚCI
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
W niedzielę, 15 kwietnia zostanie rozegrana 17. kolejka jeleniogórskiej klasy B. Lider Pub Gol Jelenia Góra przyjedzie do Janiszowa na pojedynek z Sezalem 2. W pozostałych potyczkach faworytami wydają się być: Orły, Pogoń, Dragon, Bóbr i Husaria. Kibice z Grząd ostrzą sobie zęby na derbową potyczkę ze Skalnikiem Czarny Bór.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama