DO GÓRY

Będzie skocznia


     
    Udostępnij

Kamiennogórski stadion przy ul. Słowackiego będzie służył nie tylko piłkarzom i lekkoatletom. Miejskie Centrum Kultury Fizycznej pozyskało materiały na budowę... małej skoczni narciarskiej. – Udało nam się zdobyć 150 metrów kwadratowych igelitu oraz gąbkę i siatkę – mówi Zenon Król, prezes MCKF. – Zawnioskowałem o to do prezesa Apoloniusza Tajnera. Całoroczna atrakcja ma być czynna w przyszłym roku.

Materiał na skocznię pochodzi z rozbiórki starej infrastruktury sportowej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Kilka samorządów w kraju skorzystało z oferty i poprosiło Polski Związek Narciarstwa o materiały. Wśród niech była Kamienna Góra. Igelitu, który już przyjechał do miasta, starczy na zbudowanie około 15-metrowej skoczni.
– Na terenie stadionu jest mała górka, która idealnie nadaje się do tego celu – mówi Zenon Król. – Dzięki temu będziemy mieli nie tylko skocznię, ale też bezpieczny stok do zjeżdżania bez nart.
Dyrektor MCKF cieszy się, że stadion będzie jeszcze bardziej wielofunkcyjny. Prace nad przygotowaniem atrakcji już się rozpoczęły. Na razie w ich realizacji przeszkadza pogoda. Centrum ma jednak już gotowe to, co można było zrobić.
– Poczyniliśmy już pewne przygotowania w terenie – zaznacza Król. – Mamy też dokumentację i projekt.
Konsultantem w tej sprawie był uznany ekspert, Jacek Włodyga. To członek Polskiego Związku Narciarstwa i delegat do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
– Wszystko będzie wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i sportową – zaznacza dyrektor Król.
RG/ foto: MCKF

Czytaj również

#reklama
Megalityczna Irlandia (galeria)
W Gościńcu na Starówce w Kowarach w czwartek 30 listopada odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Jacka Mielcarka „Megalityczna Irlandia”. Autor wystawy jest kowarzaninem. Od 11 lat mieszka w Irlandii. Jego hobby to podróże i fotografia.
#RÓŻNE
0
Górnicze święto
Stara Kopalnia w Wałbrzychu przygotowała z okazji nadchodzącej barbórki ciekawe propozycje dla każdego.
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 1-3 grudnia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Na co do kina? (1-7 grudnia)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie i Sokołowsku.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama