DO GÓRY
#reklama

Arado wzorem?


     
    Udostępnij

Taką opinię przedstawia dokument Ministerstwa Sportu i Turystyki „Katalog dobrych praktyk projektów partnerstwa publiczno-prywatnego w obszarze turystyki”.

Kilkudziesięciostronicowa publikacja pojawiła się na stronie MSiT 6 kwietnia. Celem katalogu jest pokazanie możliwości zastosowania idei partnerstwa publiczno-prywatnego w turystyce. Autorzy przedstawiają zestaw potencjalnych korzyści wynikających z realizacji inwestycji w tej formule. Jednym z najważniejszych elementów publikacji jest przedstawienie wybranych projektów. Chodzi o zaprezentowanie tzw. dobrych praktyk. Rozdział został wzbogacony o wywiady z osobami zaangażowanymi w realizację wybranych projektów, zarówno po stronie podmiotu publicznego (samorządu), jak również partnera prywatnego. Wśród 11 przykładów z całego kraju znajduje się Podziemia Trasa Turystyczna Arado w Kamiennej Górze. Inwestorem było miasto. Firma zewnętrza uzyskała koncesję na prowadzenie atrakcji. Arado zostało otwarte 5 lat temu w maju.
Z dokumentem można zapoznać się na stronie resortu: http://www.msport.gov.pl.
RG

Czytaj również

#reklama
Sprawiedliwy podział punktów (galeria)
Bardzo wyrównany pojedynek zobaczyli kibice w Janiszowie, gdzie miejscowa Auxilia zremisowała 1:1 (1:1) z Orłami Lipienica. Spotkanie rozegrano w ramach rozgrywek jeleniogórskiej klasy B.
#SPORT
0
Dwie bramki do przerwy (galeria)
Faworytem niedzielnej potyczki między Dragonem Miszkowice (na zdjęciu) a Bobrem Opawa w pojedynku jeleniogórskiej klasy B byli gospodarze, jednak przyjezdni w derbowej potyczce mocno się postawili. Goście stracili pod koniec pierwszej połowy jedyne dwa gole. Uzyskali je Postrożny i Tomasz Kurasz.
#SPORT
1
Komu dotacja?
Organizacje społeczne i kulturalne z Kamiennej Góry dostały kasę.
#AKTUALNOŚCI
0
Wielkopostne pieśni
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze wypełnił się w poniedziałek 10 kwietnia słuchaczami wyjątkowego koncertu. W sakralnych wnętrzach zabrzmiała dwugodzinna „Pasja według św. Mateusza”.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

KamilS
2017-04-12 11:54
Arado to jedyne miejsce w Kamiennej Górze w którym coś się dzieje, jedyne miejsce gdzie możesz zabrać znajomych czy rodzine która Cię odwiedzi. Dzięki Arado nasze miasto jest odwiedzane przez TYSIĄCE turystów rocznie, którzy po zwiedzeniu podziemnej trasy pójdą coś zjeść w jednej z kamiennogórskich restauracji czy kupią lody w pobliskim sklepie dla dzieci. Na miejscu pracownicy Arado polecają turystom wybrać się do Muzeum Tkactwa czy do Krzeszowa gdzie również zostawiają pieniądze.
Jeśli oczekujesz ze dzięki Arado wyremontują nam drogi, chodniki i powstaną nowe miejsca pracy to nic z tego, bo co ma piernik do wiatraka ? Słyszałeś żeby sztolnie Kowarskie, podziemia w Walimiu czy Osowce przyczyniły się do rozbudowy infrastruktury ? No nie, nic z tych rzeczy ! Co nie oznacza ze nie maja prawa bytu bo jakiś tubylec, typowy Janusz z tego nie korzysta i nie ma profitów...
tereza
2017-04-12 10:33
Jak wpłynęło Arado na Kamienną Górę?
Czy powstały punkty,dobrze prosperujace, obsługujace "tysiące" turystów,którzy zwiedzają Arado?Czy kamiennogorzanie dzięki Arado maja polepszone zycie w KG,czyli lepsze chodniki,ulice,place zabaw etc.?Czy cokolwiek zrobiono w KG pozytywnego i trwałego dzięki Arado?Czy "tysiące"turystów zwiedza tylko Arado czy także całą KG i zostawia w lokalach,sklepach tysiące złotych?
Co takiego jest dzisiaj dzięki Arado czego nie było 6 lat temu w KG?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama