DO GÓRY
#reklama

Andrzejkowe świętowanie (galeria)


     
    Udostępnij

Najmłodsi kamiennogórzanie poznają w Muzeum Tkactwa tradycje związane z obchodami Andrzejek.

Muzeum zaprosiło przedszkolaki z miasta na odkrywanie sekretów tego ludowego ezoterycznego obyczaju. Najpierw dzieci poznały historię wróżbiarskich listopadowych świąt, czyli Katarzynek i Andrzejek. To pierwsze obchodzili dawniej tylko panowie, a drugie zarezerwowane było dla kobiet. Zwyczaje te, dziś już nieco zapomniane, poprzedzały świętowanie Walentynek. Wróżby i przepowiednie dotyczyły bowiem w dużej mierze relacji damsko-męskich i kwestii matrymonialnych. Ale nie tylko. Z wielu z nich można było się dowiedzieć, co czeka nas w najbliższym czasie lub jaki zawód będziemy wykonywać. Właśnie w takie przepowiednie bawiły się maluchy goszczące w muzeum. Podczas lekcji redakcja RTI towarzyszyła przedszkolakom z kamiennogórskiej „trójki”.

Zapraszamy do naszej fotorelacji.
Red.

Czytaj również

#reklama
Oklaskiwali Zagłębie
W ostatnią niedzielę młodzi zawodnicy kamiennogórskiej Olimpii (trampkarze, młodziki, juniorzy) oraz trenerzy i rodzice oklaskiwali z trybun piłkarzy Zagłębia Lubin i Legii Warszawa.
#SPORT
0
Na co do kina? (30 listopada – 5 grudnia)
Nasz przewodnik kinomana.
#KULTURA
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 30 listopada – 2 grudnia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Potrzebna krew
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęca do oddawania krwi. W ostatnim czasie widoczny jest spadek donacji, natomiast stale rośnie zapotrzebowanie na ten cenny dar.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama