DO GÓRY

Albo policjant, albo radny


     
    Udostępnij

Czy funkcjonariusze policji będą mogli kandydować w wyborach samorządowych?

Parlamentarny Zespół ds. Policji pracuje nad zmianą ustawy o policji. Wśród proponowanych rozwiązań ma się znaleźć zakaz kandydowania w wyborach samorządowych. Ma on dotyczyć policjantów w służbie czynnej.
Tego typu ograniczenia obowiązują np. prokuratorów czy sędziów. Istnieje np. konstytucyjny zakaz łączenia mandatu poselskiego z funkcją sędziego, prokuratora. Tymczasem w wielu samorządach w całej Polsce policjanci od lat kandydują i zdobywają mandaty radnych.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze RTI - już w kioskach!
PW

Czytaj również

#reklama
Kulturalny rozkład jazdy RTI – styczeń 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Jakie jest twoje noworoczne postanowienie? (#sonda RTI)
Nowy rok to czas, gdy wielu z nas próbuje walczyć ze swoimi słabościami, jak na przykład palenie papierosów czy zajadanie się słodyczami.
#RÓŻNE
0
Dlaczego byłem przeciw? (# Okiem Radnego)
Święta nie były dobrym czasem na roztrząsanie spraw miasta. Dopiero teraz odpowiadam więc na pytanie, dlaczego nie głosowałem tak jak reszta radnych w sprawie budżetu na 2018 rok. Generalnie dlatego, że ten budżet – choć szumnie nazwany budżetem inwestycji – tak naprawdę jest budżetem stagnacji. W planach nie ma ani jednej istotnej pozycji, która – po koniecznych wydatkach – przyniosłaby miastu i jego mieszkańcom dochód.
#AKTUALNOŚCI
5
Jak? Gdzie? Kiedy? (5-7 stycznia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0

Komentarze

wicek
2018-09-14 21:53
policjant jest na sluzbie 24godz. na dobe wiec kiedy jest radnym nie ma to sie ni jak z innymi zawodami przysiega policjanta nie nauczyciela
jan
2018-01-08 18:12
i jeszcze zakazać nauczycielom!!!!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama