DO GÓRY
#reklama

Afera z tytułami (#Okiem Radnego)


     
    Udostępnij

Kuriozalną sytuację wywołał w radzie Henryk Różański, ciągle szef tego gremium. Przyszedł oto tydzień temu na naszą komisję (na innych też był) i oświadczył, że ma dwóch kandydatów na honorowych obywateli naszego grodu. Jednego, czyli Józefa Chęcia, rekomenduje do tego zaszczytnego tytułu stowarzyszenie niemieckie, drugiego, czyli Stanisława Małego, on sam, czyli przewodniczący.

Trochę zdumieni wysłuchaliśmy uzasadnienia z krótkim opisem dokonań obu tych postaci, po czym Henryk Różański zaskoczył nas jeszcze bardziej. Oświadczył, że sesję nadzwyczajną w celu nadania tytułów zamierza zwołać na 6 listopada. Dlaczego akurat na ten dzień wyjaśniło się szybko: bo jeden z honorowych wyjeżdża następnego dnia do sanatorium. – Jak to? To kandydaci już wiedzą? – zamurowało nas. To po co my tu, po co komisje, skoro sprawa już zdecydowana? Nie zdążyliśmy tych pytań zadać na głos, bo po swoim oświadczeniu przewodniczący opuścił nasze gremium.
Nie powiem, ciekawy to sposób rekomendowania kandydatów. Jeszcze ciekawsze są ustalenia, jakie przewodniczący poczynił z nimi za naszymi plecami. Reszta rady została w ten sposób sprowadzona do roli maszynki do głosowania. A raczej miała być sprowadzona, bo chyba do tego głosowania nie dojdzie. Prawie połowa radnych (z niżej podpisanym, rzecz jasna) zapowiedziała, że na sesję nadzwyczajną nie przyjdzie. Jeśli tak się stanie, przewodniczący nie będzie patronem obiecanych kandydatom zaszczytów, ale konfuzji, jakiej chyba w życiu jeszcze nie zaznali. Gdy nie będzie kworum, nie będzie głosowania. Ktoś pojedzie do sanatorium, ale bez honorów i z żalem w sercu.
Nie mogę dziś przesądzić, że tak właśnie będzie. Wiele na to jednak wskazuje. O tym, że przewodniczący źle rozegrał całą sprawę, mówi już większość radnych. Jeden z nich (nie ja) zapowiedział nawet złożenie wniosku o odwołanie Różańskiego. Jeśli go złoży, z chęcią się pod nim podpiszę. Ta sprawa to bowiem niejedyna wpadka przewodniczącego. Czas, by mu koleżanki i koledzy podziękowali za poprzednie. A teraz za obciach, który zafundował radzie i kandydatom na honorowych mieszkańców.

----------------------------------
Janusz Chodasewicz

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (23 października)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Tajemnicza katastrofa
Odtajniony dokument CIA wywołał lawinę spekulacji.
#AKTUALNOŚCI
3
Serial z przetargami
Dla wielu osób nie będzie to chyba zaskoczeniem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad znów wydłużyła termin składania ofert na zaprojektowanie i wykonanie S3 na terenie powiatu kamiennogórskiego.
#AKTUALNOŚCI
0
Dwa lata ukrywał się przed sądami i prokuraturami
27-letni mieszkaniec Czarnego Boru był poszukiwany przez sądy z Wałbrzycha i Zielonej Góry oraz prokuratury z Legnicy i Kamiennej Góry. Udało się go złapać w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

www
2017-11-13 18:28
A czym się wyróżnia przewodniczący Różański???
ktosia
2017-11-12 16:36
Mam pytanie. Czym oprócz wzorowo wykonywanej pracy zawodowej z najwyższą pensją w całym powiecie wyróżnił się kandydat przewodniczącego rady miasta?
Mieszkaniec
2017-11-09 23:20
Panie Rozanski daj se chlopie juz spokoj z ta polityka po prostu nie nadajesz sie !!!
XXXL
2017-10-25 16:11
Przewodniczący i jego kandydat nie nadają się do pełnienia jakiejkolwiek roli w tym mieście, nie mają żadnych zasług dla naszego MIASTA .
układ
2017-10-24 16:52
To, w jaki sposób przewodniczący rady wykonuje swoją powinność, to wstyd i dziwię się, że radni miejscy nie reagują. Widać, że taki "układzik" jest wygodny dla zdecydowanej większości z władzą na czele.
Max
2017-10-22 22:20
Różański dawno nie panuje nad sytuacją w radzie.To że radni go jeszcze nie odwołali świadczy o jakości tej rady. Uważam ponadto że honorowymi obywatelami powinni być osoby uznane , społecznicy którzy zasłużyli się czymś dlatego miasta lub rozsławili poza jego granicami.
jan
2017-10-21 12:28
temu chłopu uderzyła władza do głowy to najwyższy czas aby go zastąpić godną osobą !!!!!!
mieszkaniec
2017-10-21 12:24
wywalić bo to co wyprawia to jak na prywatnym folwarku no radni pokazcie że macie coś do powiedzenia i odwołać aroganta!!!!!
krzysiek0
2017-10-20 19:13
Radni zdziwieni? Zadziwiające.
...
2017-10-20 15:55
nic nadzwyczajnego, wszędzie słyszy się o różnych odznaczeniach na naszym podwórku, tylko nieliczna grupa tych wyróżnionych na to zasługuje, wystarczy przeczytać wnioski i opinie, niejednokrotnie pisane przez samych zainteresowanych, tych którzy owe nagrody dostają. Nawet tutaj na rti są przykłady artykułów.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama