DO GÓRY
#reklama

55-lecie włókienników (galeria)


     
    Udostępnij

Wczoraj (sobota) odbył się zjazd klasy włókienników, którzy zaczynali naukę w 1962 roku. Z liczącej ponad 30 osób klasy do stołówki na komendzie policji w Kamiennej Górze przybyło 12 dawnych uczniów. Niektórzy w towarzystwie swoich bliskich.

To była bardzo zgrana klasa i taka została – ocenia ich były nauczyciel Roman Jakóbczyk, również obecny na zjeździe. – Zachowują się jak rodzina, zapraszają na spotkania, wesela i pogrzeby.
Szkolny rocznik 1962 był pierwszym, który zaczął i ukończył nowy kierunek – włókiennik wykańczalnik. Wielu absolwentów tego rocznika pracowało w kamiennogórskim Lnie. Niektórzy aż do emerytury, inni krócej. Większość nadal mieszka w Kamiennej Górze lub powiecie, ale część rozjechała się po Polsce. Mimo to raz na 10, a ostatnio raz na 5 lat, zjeżdżają się, by powspominać dawne, szkolne czasy. Niestety, z każdym jubileuszem jest ich mniej.
 Odeszło już 14 naszych kolegów – mówi Danuta Morawska. Nie żyje też były wychowawca klasy Czesław Plata.
Żyjący pamiętają i kontynuują piękną tradycję klasowych spotkań. To sobotnie, jak mówią, na pewno nie było ostatnie.


jc

Czytaj również

#reklama
Dożynki w Marciszowie (galeria)
W sobotę mieszkańcy gminy spotkali się na święcie plonów. Zaczęli mszą świętą, a skończyli tańcami. „Sto lat” odśpiewali wójtowi Stefanowi Zawierusze, który wczoraj miał imieniny.
#AKTUALNOŚCI
1
Gminna zabawa (galeria)
Dożynki gminy Kamienna Góra odbyły się w sobotę Pisarzowicach. Przy Gościńcu Rudawskim zgromadziły wielu spragnionych zabawy mieszkańców. A także gości z Czech, z zaprzyjaźnionej gminy Hruba Skala.
#AKTUALNOŚCI
0
Jaguar, narkotyki i nie tylko
Jedni obrabowali dom, inni ukradli samochód. Na sumieniu mają też inne przewinienia. Czterech podejrzanych o włamania i kradzieże wpadło w ręce policji. – O karze łącznej i losie zatrzymanych zadecyduje sąd – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy kamiennogórskiej policji.
#AKTUALNOŚCI
0
Niemcy uczczą Langhansa
A w zasadzie nawet dwóch, bo ojca, czyli kamiennogórzanina, i syna, również słynnego architekta. Stowarzyszenie Langhansa z Berlina (Carl-Gotthard-Langhans-Gesellschaft) zaplanowało na wrzesień odsłonięcie pamiątkowego pomnika na cześć Carla Gottharda Langhansa i Carla Ferdinanda Langhansa.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

ricko
2017-09-05 21:45
Piękna tradycja tylko pozazdrościć.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama