DO GÓRY
#reklama

50 lat poradni (galeria)


     
    Udostępnij

W piątek 6 października odbyła się uroczystość połączona z konferencją naukową z okazji jubileuszu pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamiennej Górze. W sali obrad starostwa powiatowego zjawili się ważni goście. Udział wzięła m.in. wiceminister Marzena Machałek, wicemarszałek Iwona Krawczyk. Była też delegacja z USA.

Pierwsza część uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej starostwa. W jubileuszu wzięli udział byli i obecni pracownicy poradni oraz Powiatowego Centrum Edukacji, a także zaproszeni goście. M.in. wiceminister edukacji Marzena Machałek, wicemarszałek Iwona Krawczyk, burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek i znana z telewizji jako Superniania, Dorota Zawadzka. Uroczystość miała też międzynarodowy wymiar. Stało się tak dzięki wizycie gości z USA. Na widowni zasiadła rodzina pochodzącego z Kamiennej Góry (dawnej Landeshut) uznanego profesora embriologii, Viktora Hamburgera.
Część oficjalną wypełniły wykłady. O historii oraz pracy porani mówiła Bernarda Kurczewska, dyrektor PCE. Z kolei Dorota Zawadzka zachwyciła audytorium swoją mową na temat współpracy rodziców i nauczycieli w wychowaniu dzieci. Dodatkowo podczas jubileuszu Robert Główczyk wygłosił wykład na temat Viktora Hamburgera i jego związku z Kamienną Górą i poradnią. Nie zabrakło części artystycznej. Zaprezentowali się młodzi utalentowani kamiennogórzanie, również podopieczni poradni. Część oficjalną zamknęły mowy zaproszonych gości oraz degustacja tortu z wizerunkiem siedziby PCE. Ponadto odbyła się też prezentacja obiektu, w którym działa poradnia oraz inne instytucje centrum edukacji.
Red.
#reklama
Czy wakacje w regionie uważasz za udane?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Zarośnięte groby
– Serce się kraje, kiedy się na to patrzy – skarży się nasza Czytelniczka, która odwiedziła w weekend groby bliskich w Kamiennej Górze. – Zarośnięte aleje, wybujały żywopłot, bałagan.
#AKTUALNOŚCI
9
Wieczór z Gershwinem
W piątek stowarzyszenie Ars Longa (v.b) z Kamiennej Góry zabrało gości kamiennogórskiego Lotosu w muzyczną podróż za Ocean.
#KULTURA
0
Woda z dodatkami
Od co najmniej trzech miesięcy z kranów w Marciszowie leci brudna woda. Nie dotyczy to całej wsi, ale mieszkańców ulicy Spółdzielczej. – Nie da się tego pić, bo po zagotowaniu wytrąca się rdzawy osad. Białe ubrania po praniu są brudne od żółtych plam – mówią mieszkanki ulicy Spółdzielczej.
#AKTUALNOŚCI
0
Cukier prowadzi
Kamiennogórzanin Andrzej Cukier (na zdjęciu) jako jedyny z zawodników z Kamiennej Góry prowadzi w kategorii wiekowej M-40 w rywalizacji zawodów - wałbrzyskiego Idola 2017.
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama