DO GÓRY

1,7 mln dla DCR


     
    Udostępnij

Na czerwcowej sesji sejmiku zapadła ważna dla Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji decyzja. Szpital został dofinansowany kwotą 1 mln 700 tysięcy złotych. To wicemarszałek Iwona Krawczyk wnioskowała o te pieniądze. Trafią one do placówki na Korczaka jako zwiększenie kapitału zakładowego spółki.

Urząd Marszałkowski, który jest jej jedynym udziałowcem, w ten sposób zwiększy jej możliwości inwestycyjne i zakupowe. Zarząd DCR ma już bogate plany związane z wykorzystaniem tych środków. Szykuje się do zakupu aparatu usg, rtg i rezonansu magnetycznego. Nowy sprzęt ma się pojawić w szpitalu jeszcze w tym roku.
Kierowana przez Wiktora Króla spółka zamknęła ubiegły rok doskonałym wynikiem. Wypracowała aż 2,17 mln zysku netto. To więcej niż łączny wynik z poprzednich 14 lat. Rok 2017 był jednocześnie pierwszym, w którym DCR zwiększył wartość kontraktu z NFZ. Wcześniejsze lata zaznaczyły się dużym spadkiem w tej dziedzinie, co przełożyło się na zmniejszenie liczby świadczeń. Nowy zarząd spółki doprowadził także do obniżenia kosztów działalności. Na dostawach leków, mediów, energii, implantów i innych udało się zaoszczędzić blisko 900 tysięcy złotych.
29 czerwca odbyło się doroczne skwitowanie władz DCR i przyjęcie uchwały o podziale zysku. Jego część została przeznaczona na pokrycie strat z lat ubiegłych (223 tys. zł), część na zwiększenie kapitału rezerwowego (1,013 mln zł), a część na wypłatę nagród dla pracowników. Do podziału między niespełna 200-osobową załogę zostało 935 tys. zł. Kryteria przyznania, kwoty i terminy wypłat będą niebawem tematem rozmów zarządu ze związkami zawodowymi.
jc

Czytaj również

#reklama
Zagrali w finałach (galeria)
Przez ostatni weekend młodzi siatkarze ze SP nr 1 w Kamiennej Górze (na zdjęciu, na pierwszym planie) pod opieką Zbigniewa Lemy uczestniczyli w finałach Kinder + Sport w Zabrzu. Kamiennogórzanie w stawce 32 ekip w mini siatkówce „3” zdobyli 27. miejsce.
#SPORT
0
Okradł babcię
Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 7 lipca 27-latka, który ukradł dużą sumę pieniędzy swojej babci. Jego łupem padły pieniądze ukryte przez 78-letnią kobietę w meblach. Wszystkie przepuścił w jednym z salonów gier.
#AKTUALNOŚCI
1
Zmiana trenera i pierwszy trening Olimpii (galeria)
Poza kończeniu sezonu piłkarskiego 2017/2018 z funkcji trenera piłkarzy Olimpii Kamienna Góra zrezygnował dotychczasowy trener Łukasz Kraszewski, który kierował zespołem przez pięć sezonów w klasie okręgowej i 4 lidze.
#SPORT
0
Nielegalna gorzelnia
Policjanci z Lubawki odkryli miejsce, w którym handlowano alkoholem bez akcyzy. Zatrzymali jedną osobę.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama